Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

BAŞKAN ELLİBEŞ İMAM HATİP ORTAOKULU 15 TEMMUZ SERGİSİ’NDE

BAŞKAN ELLİBEŞ İMAM HATİP ORTAOKULU 15 TEMMUZ SERGİSİ’NDE
  • 28.10.2016
  • 542 kez okundu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen 15 Temmuz demokrasi şehitlerini anma sergisine katıldı.

Katılım oldukça yoğun oldu

Programa Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in yanısıra, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokul Müdürü Cahit Çetin, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi. Program İmam Hatip öğrencilerinin Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayıp serginin protokol yeleri tarafından gezilmesiyle devam etti.

Mecit Kavan İmam Hatip Ortaokulu tarafından okul salonunda 15 Temmuz darbe girişimi ve devamında yaşanan olayların kronolojik olarak fotoğraflarla anlatıldığı sergi protokol ve katılım gösteren vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Ellibeş, “Bu bilinçle bu tür sergilerin yapılması takdirle karşılıyor ve destekliyoruz”

Başkan Ellibeş “15 Temmuz tarihinde demokrasimize ve devletimize karşı bir darbe girişimi olmuştur. Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, halkımızın desteği ve Cenab-ı Hakk’ın yardımı ile bu darbe girişimi bertaraf edilmiştir. Bu bilinçle bu tür sergilerin yapılması takdirle karşılıyor ve destekliyoruz. Gençlerimizin bu sergiler sayesinde bilinçli birer birey olarak yetişmesini de sağlamış oluyoruz” dedi.

Çetin, “Öğretmenlerin vazifesidir        

15 Temmuz’un çok önemli bir tarih olduğunu dile getiren Ortaokul Müdürü Cahit Çetin, “Bu demokratik kazanımların öğrencilerimize ve velilerimize anlatılması gerekiyordu. Bu aynı zamanda öğretmenlerin bir vazifesidir. Öğrencilerimize şehitlerimizi hatırlatmak, bunu gelecek nesillere aktarmak gerekiyor. Çocuklarımıza 15 Temmuz’u çok iyi anlatmak gerekiyor” diye konuştu.

img_5867 img_5869 img_5792 img_5794 img_5806 img_5809 img_5840 img_5854

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ