Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,68 / Satış: 5,70

BAŞKAN ELLİBEŞ KANSER FARKINDALIK SEMİNERİ’NDE

BAŞKAN ELLİBEŞ KANSER FARKINDALIK SEMİNERİ’NDE
  • 26.10.2016
  • 318 kez okundu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kongre Sarayı’nda Kanser Farkındalık ayı dolayısıyla düzenlenen panele katıldı.

Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ortaklığıyla düzenlenen meme kanserinde erken tanı ve tedavi yaklaşımları konulu panel düzenlendi. Panele Başkan Ellibeş’in yanısıra, konuşmacı olarak katılan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. N. Zafer Utkan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 Sağlığımıza Gereken Önemi ve Hassasiyeti Göstermeliyiz

 Panelde konuşma yapan Başkan Ellibeş, “Hayatımız boyunca hepimizin ortak bir arzusu ve gayesi sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürebilmek olmuştur. Ama bu hedef doğrultusunda gereken hassasiyeti ve önemi gösteriyormuyuz bunu kendimize sormalıyız. Genel olarak bizler bıçak kemiğe dayanana kadar bekliyoruz bir hastalığımız veya rahatsızlığımız var mı acaba diye. Esasında imkanlarımız ve olanaklarımız oldukça fazla. Hastanelerimiz ve sağlık tesislerimiz yakınımızda. Ama gidipte rutin kontrollerimizi yapmaktan kaçınıyor, sağlığımızı bir nevi ihmal etmiş oluyoruz. Nihayetinde sağlıklı yaşamın var olduğu gibi, hastalığın da var olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu anlayış içerisinde bundan sonraki yaşantımızı sağlıklı ve bilinçli bir şekilde sürdürürüz inşallah” dedi.

Önlem almak şart

Panelde bilgilendirmede bulunan Kocaeli Üniversitesi Prof. Dr. N. Zafer Utkan, “Meme kanseri konusunda doktora görünmemek, kendi kendini kontrol etmemek, mamografi ve ultrasonografi çektirmemek, erken tanıyı geciktirir. Düzenlediğimiz her panelde, kadınlarımızı bilinçlendirerek, meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek istiyoruz. Bu kapsamında hazırladığımız sitemizde meme sağlığı, meme hastalıkları ve meme kanseri, tanı ve tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulabilir, aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz” dedi.

Erken tanı hayat kurtarır’ bilincini, tüm hayatınıza uyarlamanız gerekiyor

Sitemizde ayrıca, meme kanseri teşhisi konulmuş ve tedavisi tamamlanmış kişilere yönelik öneriler de yer alıyor. Hastalıkların tanı ve tedavisi hakkında doğru bilgi sahibi olmak ve bilinçli hareket etmek, tedavinin başarısını pozitif etkiler. Sizin için hazırladığımız bu sitede, merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. ‘Erken tanı hayat kurtarır’ bilincini, tüm hayatınıza uyarlamanız gerekiyor” dedi.

img_5327 img_5329 img_5338 img_5319

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ