Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,65 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

Doğan, İzmit Halkı Konaklara Layık

Doğan, İzmit Halkı Konaklara Layık
  • 31.10.2016
  • 308 kez okundu

Zabıtan Mahallesi’nde yapımı devam eden mahalle konağında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “İzmit halkı konaklara layıktır” dedi.

Namık Kemal Caddesi’nde yapımına geçtiğimiz Nisan ayında başlanan Zabıtan Mahalle konağının 3 katlı olacağını söyleyen Başkan Doğan “yaklaşık 644 metrekarelik bir alan üzerindeki konakta emekli evi, kurs ve etüt odaları, sosyal tesis bulunacak. Göreve geldiğimiz daha ilk dönemde halkımızın konaklara layık olduğunu söylemiştik. Şimdiye kadar aralarında köylerimizin de bulunduğu 20’den fazla konak yaptık.

Yer Bulmak Zor

Zabıtan Mahallemiz şehrimizin en eski mahallerinden biri. Yıllar önce yapılan iççice yapılaşma sebebiyle mahallemizde boş alan bulmak çok zor. Buraya yeni bir park yapmak ya da belediyemize ait bir hizmet binası yapmak çok kolay değil. Verdiğimiz uzun mücadelelerin ardından mahallemizde kamulaştırdığımız bir alanda mahalle konağımızı inşa ediyoruz. Konağımızın inşaatında sona doğru geldik, inşallah birkaç ay içerisinde vatandaşlarımızın kullanımına açacağız. Zabıtan mahallemiz dünden daha iyi olacak” şeklinde konuştu.

Vatandaş İstedi, Doğan Yapıyor

Mahalle sakinlerinden gelen mescit talebini de değerlendirdiklerini belirten Doğan “vatandaşlarımızdan gelen her bir talebe büyük önem veriyor ve titizlikle inceliyoruz. Mahallemize bir mescit yapılması konusunda vatandaşlarımızdan gelen talepleri dikkate alarak bu ihtiyacın giderilmesi için de çalışma başlattık” dedi.

2 3 1

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ