Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

YAYALAR İSYAN EDİYOR

YAYALAR İSYAN EDİYOR
  • 27.10.2016
  • 307 kez okundu

ilçemizde yapılan park sorunlarına artık bir çözüm bulunamıyor

İlçemizin bazı cadde ve sokak araların da ya da park yasağı olan yerlerde, sürücülerin ısrarla park etmesi park sorununu arttırıyor. Yolların dar olması ve bazı yolların çift yönlü trafiğe açık olması, sorunu daha da çoğaltıyor. Bazı sorumsuz sürücüler 3 liralık park parasını vermezken yazılan 86 liralık cezayı ödüyor.

Her yanlış park’a 86 lira ceza

ilçemize yapılan 5 katlı otopark bile bir işe yaramadı. Yalnız otopark boşken, otopark’ın yanı ve önü araba park etmeleri çok ilgi çekici. İlçemizin tek bir yeri değil her yerinde sorun olmaya aday olan bu trafik sorununa otopark yapıldığı halde sorun bulunamıyorsa artık tüm Gölcük trafiği için yapılacak hiç bir şey kalmadı. Hemen hemen her gün trafik polisleri araçlara ceza yazmaktan yoruldu ama araç sürücüleri yanlış park etmekten bıkmadılar. İlçemizdeki dar sokaklara sağlı sollu parklanmalar yolları iyice daraltarak vatandaşların canını sıkmaya devam ediyor.

Dar sokaklara araç park etmeyin

İlçemizdeki yapılan tüm duba ve park tabelalarına aldırmayan sürücüler kendi kafalarına göre araç park etmekten bıkmıyorlar. Aldıkları cezalar bile bu alışkanlığı bir türlü bıraktıramıyor. Sürücülere kızgın olan yayalar ise ” Biz nasıl onların ana caddesinde durmuyorsak onlarda bizim yaya yolumuzda ve sokak aralarındaki yollarımıza araç park etmesinler” diyerek şikayetlerini dile getirdiler.

2 dsc_3979

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ