Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,71 / Satış: 4,73
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

Aile Konak’tan miniklere diş sağlığı eğitimi

Aile Konak’tan miniklere diş sağlığı eğitimi
  • 30.11.2016
  • 369 kez okundu

Sosyal Sorumluluk ve farkındalık projelerine bir yenisini daha ekleyen Aile Konak Hastanesi, Doğa Koleji Yeniköy Bilim Kampüsü anaokulu öğrencilerine diş sağlığı eğitimi düzenledi

Gölcük’te faaliyet gösteren Aile Konak Hastanesi, Doğa Koleji Yeniköy Bilim Kampüsü anaokulu öğrencilerine “Dişlerimizi Koruyalım” eğitimi düzenleyerek, diş sağlığı konusunda minikleri bilgilendirdi. Anaokulu öğrencilerine, diş sağlığı için süt ve süt ürünlerinden süt, peynir yoğurt gibi ürünleri bolca tüketmeleri gerektiğini ve düzenli diş hekimi kontrolü ile her gün en az 2 kez diş fırçalamaları gerektiği konularına değinildi.

Bol bol su için uyarısı

Aile Konak Hastanesi diş hekimlerinden Sümeyye Firdevs Kılınç’ın Doğa Koleji Yeniköy Bilim Kampüsü anaokulu öğrencilerine verdiği eğitimde, çocukların dişlerini günde en az iki kez fırçalamaları gerektiği, diş fırçalamayı unuttukları zaman bol bol su içerek ağızlarını yiyecek artıklarından temizlemelerinin şart olduğunu ifade etti. Ayrıca daha evvel diş hekimine gitmiş olan miniklerin hikayelerini de dinleyen KILINÇ, diş hekiminden korkmamaları gerektiğinin altını çizdi. Eğitim sonunda miniklere, diş ve diş fırçası figürlerinden oluşan boyma föyü hediye edildi.

2 3 4 1

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ