Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Araçlar çekiliyor, sürücüler takmıyor

Araçlar çekiliyor, sürücüler takmıyor
  • 13.11.2016
  • 325 kez okundu

Araçlar çekiliyor, sürücüler takmıyor

İlçemiz 38. Sokak’ta günün hemen her saati yaşanan trafik sorunu, çevre esnafına ve çevre sakinlerine illallah dedirtti. Çünkü, yolun oldukça hareketli ve dar olması, çift yönlü trafiğin ve çift yönlü parklanmaların olması, bu sorunun çözülmesine davetiye çıkartıyor. Polis ceza yazmaktan, çekiciler araç kaldırmaktan bıktı, sürücüler ceza ödemekten bıkmadı

Park yasağı ihlali yapanlara tepki gösteriyorlar

Ülke insanı olarak nedense yasaklara karşı hep bir alerjimiz var. Nedense ülke halkı olarak, yasakları delmek için hemen her yolu deniyoruz. Bu kötü örnekler maalesef ilçemizde de yaşanıyor. Yıllardır otoparkımız yok diye bağırıp durduk, ama yeni yeni otoparklar açılmasına rağmen, 5 katlı kapalı otoparkımız olmasına rağmen, yine sokak araları araçlarla dolu, otoparklar sinek avlıyor. Bu anlamda,  İlçemiz Merkez 38. Sokakta günün hemen her saati yaşanan trafik sorunu, çevre esnafına ve çevre sakinlerine illallah dedirtti. Çünkü, yolun oldukça hareketli ve dar olması, çift yönlü trafiğin ve çift yönlü parklanmaların olması, bu sorunun çözülmesine davetiye çıkartıyor. Trafik Polisleri araçlara ceza yazmaktan, çekiciler araç kaldırmaktan bıktı, sürücüler ceza ödemekten bıkmadı.

Park yasağı ihlali yapan sürücülere aman verilmiyor

Zaten dar olan yolu, sağlı sollu parklanmalar iyice daraltınca, karşılıklı gelen araçlar, köprü üzerinde karşılaşan iki keçi gibi kafa kafaya geliyor. 2 sürücüden birisi arıza çıkarınca, kavga çıkıyor. Gölcük Belediyesi’nin araçlar park etmesin diye koyduğu dubaları takan yok zaten. Hepsi araçlar tarafından ezilerek kırıldı ve parçalandı. İşte bu nedenlerden dolayı, 38. Sokak esnafları ise yaşananlardan adeta bezmiş durumda. Ama İlçe Emniyet Müdürlüğü bıkmadı ve adeta bu konuda müthiş bir çalışma içine girdi. 38. Sokak’ta bir günde en az 10-15 araç çekiciler ile yerinden kaldırılarak, otoparka götürülüyor. Tabi bu durumla karşılaşan araç sürücüleri büyük bir şaşkınlık yaşıyor. Ama Trafik ekiplerinin gerçekten ısrarlı tutumu, çevre esnafının büyük bir takdirini topluyor.

dsc_0006

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ