Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

atölye çalışmalarına katıldı

atölye çalışmalarına katıldı
  • 23.11.2016
  • 271 kez okundu

‘Kucaklayan Bilim Suriye’ etkinliğine katılan Suriyeli Çocuklar, Bilim Merkezi’nde hem düzenekleri inceledi, hem de atölye çalışmalarına katıldı

Suriyeli çocuklar, Bilim Merkezi’nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Kocaeli Bilim Merkezi’nde Kocaeli’nde yaşayan Suriyeli çocuklara yönelik ‘’Kucaklayan Bilim Suriye’’ etkinliği düzenlendi. Dünya Çocuk Hakları Günü’nde düzenlenen etkinliğe katılan çocuklar, Bilim Merkezi’nde birbirinden ilginç düzenekler arasında güzel bir gün geçirirken, atölye çalışmalarına da katıldı.

AMAÇ BİLİM KÜLTÜRÜNÜN YAYILMASI

Ülkemizde bilimsel oluşum, kavramların topluma tanıtılması, öğretilmesi ve sevdirilmesi ve bilim kültürünün ülkemizde yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Suriyeli çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi. Kocaeli genelinde yaşayan Suriyeli çocuklar ve ebeveynleri Kocaeli Bilim Merkezi’ni ziyaret ederek, hazırlanan atölye ve bilimsel etkinliklere katıldı, bu şehre ait olduklarını hissetmeleri sağlandı.

ATÖLYELER KURULDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, KO-MEK, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi, SEKA M. Ali Kağıtçı Müzesi ve Kocaeli Tıp Fakültesi Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen programda 8 adet atölye kuruldu, 9 farklı etkinlik düzenlendi ve simülatör ve Plenataryum Gösterimi yer aldı.

2 3 4 1

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ