Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

AYBARS BEBEK YAŞAMA DÖNDÜ

AYBARS BEBEK YAŞAMA DÖNDÜ
  • 16.11.2016
  • 670 kez okundu

 Akademi Hastanesi’nde Doç. Dr. Osman Gürhan Özdemir ve ekibi tarafından yapılan başarılı bir operasyonla Balcı ailesinin 2,5 aylık olan bebeği Aybars Balcı, sağ böbreğini kaybetmekten kurtarıldı

Henüz anne karnında iken böbrek büyümesi teşhisi konulan ve doğumdan 2,5 ay sonra Akademi Hastanesi ‘nde görevli Doç. Dr. Osman Gürhan Özdemir’e geldiğinde yapılan incelemeler sonucunda 3. seviye böbrek büyümesi yaklaşık % 50’ye yakın organ hasarı tanısı konulan Aybars bebek yapılan başarılı operasyon sonucunda sağ böbreğini kaybetmekten kurtarıldı.

BÖBREK İŞLEVİNİ YİTİRECEKTİ

Akademi Hastanesi yetkililerin yaptığı açıklamalara göre, böbrek büyümesi yani hidronefroz düzeltilmediği taktirde, ilgili böbrek Aybars 1 yaşına geldiğinde tamamen yapısı bozulmuş işlevsiz bir organ haline gelecekti.

SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu sorunlar dikkate alınarak 3. ayını tamamlayan Aybars bebeğe cerrahi müdahale yapıldı ve ayrıca idrar yolu darlığı için katater takıldı. Başarılı geçen ameliyat sonrası, 3 hafta devam eden takip döneminin ardından Aybars bebeğe takılan stent, hem endoskopik hem de kısmi açık cerrahi girişimle çıkartılarak, bebeğin tamamen sağlığına kavuştuğu belirtildi.

balci-ailesi doc-dr-osman-gurhan-ozdemir aybars-balci-ve-ekip

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ