Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,46 / Satış: 4,48
€ EURO → Alış: 5,26 / Satış: 5,28

BASIN DUYURUSU

BASIN DUYURUSU
 • 18.11.2016
 • 285 kez okundu

 

 İlimizde yapılacak olan 2016-Kamu Personel Seçme Sınavı (Ortaöğretim Düzeyi) ile ilgili ÖSYM Kocaeli Sınav Komisyonunun almış olduğu kararlar aşağıya çıkarılmıştır.

Kamu Personel Seçme Sınavı (2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi) tarih ve saati:

SINAV ADI SINAV TARİH VE SAATİ SINAV SÜRESİ
KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI

2016-KPSS ORTAÖĞRETİM

20 KASIM 2016

10.00

120 dk.
 1. İlimiz genelinde 2016- KPSS Ortaöğretim bina ve aday sayılarına ilişkin bilgiler;
SINAVIN YAPILACAĞI MERKEZLER ADAY SAYISI BİNA SAYISI
MERKEZ(İzmit, Derince, Kartepe, Başiskele) 38.399 152
GEBZE 34.445 101
GÖLCÜK 11.920 44
KÖRFEZ 8.509 25
KARAMÜRSEL 3.288 14
TOPLAM 96.561 336

 

 1. Sınavların yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üzerleri emniyet görevlileri tarafından elle ve/veya dedektörle aranacak;. Cep bilgisayarı, saat, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap makinası vb. her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlarla,. Kalem, silgi, kalemtraş, müsvedde kağıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete, vb. yayınlar, pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinası vb. araçlarla,. İlaç, alçı, sargı bezi, koltuk değneği vb. sağlık malzemeleri ve araçlarlaSınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında veya sınavdan sonra bu araç gereç ve eşyaları taşıdığı tespit edilen adayın sınavı geçersiz sayılacaktır.
 2.    sınav binalarına girmelerine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.
 3. . Yiyecek, su hariç içecek vb. gıda maddeleriyle,
 4. . Her türlü kesici ve delici alet, ateşli silah ve benzeri teçhizatla,
 5. . Çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb.cihazlarla, kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla(basit başörtü iğnesi ince metal tokalı kemer hariç); her türlü elektronik /mekanik cihazla ve çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi vb. araçlarla, her türlü plastik ve güneş gözlüğü dâhil cam   eşyayla (şeffaf/numaralı gözlük hariç) banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla,

 

 1. Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece aday şifreleri ile internetten kendilerinin edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve T.C. Nüfus Cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik kartı veya süresi geçerli pasaportu ile alınacaklardır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.
 2. Sınava giren adaylardan ilgili sınava ait Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/süresi geçerli pasaportu yanında olmayan adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacaktır.
 3. Sınav Giriş Belgesi yanlarında olmayan adaylar ilgili belgelerini sınav günlerinde Kocaeli Üniversitesi Anıtpark Yerleşkesi ÖSYM Başvuru Merkezinden ve Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlık Binasından alabileceklerdir.
 4. Nüfus Cüzdanları olmayan adaylar sınava alınamadığından İzmit Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü 20 Kasım 2016 Pazar günü 07.00 ile 10.15 saatleri arasında açık olacak ve sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını yanında getiren adaylara “T.C. Nüfus Cüzdanı” vereceklerdir.
 5. Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, bir adet silgi, bir adet kalemtraş ve peçete ÖSYM tarafından her bir aday için temin edilecektir. Adaylar sınava sadece şeffaf pet şişe içinde su getirebileceklerdir.
 6. Sınav başladıktan sonra, sınavın toplam süresinin 3/4’ü (90 dk.) kadar zaman geçmeden ve son 15 dakika içerisinde adaylar sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaklardır.
 7. Bina girişinde yığılmaya yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen sade bir kıyafetle gelmeleri, sınavdan en az bir saat önce sınav yapılacak bina önünde bulunmaları, sınav salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından son derece önemlidir.
 8. Sınavın yapıldığı her salona en az bir adet duvar saati ÖSYM tarafından temin edilecektir.
 9. Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaktır. Sınav salonundan dışarıya çıkan aday kesinlikle sınav salonuna geri alınmayacaktır. Sınavın toplam süresinin 3/4’ü (90 dk.) tamamlanmadan sınav salonundan ayrılan aday, bu süre doluncaya kadar sınav binası içerisinde bekletilecektir.
 10. Sınavın güven ve huzur içerisinde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla; sınav yapılacak binaların yakınında pazar kurulmayacak, araçların klakson çalmalarına, araç konvoyları oluşturulmasına ve inşaat çalışması yapılmasına izin verilmeyecek ve bu konuda ilgili kurumlar tarafından gerekli tedbirler alınacaktır.Tüm adaylara üstün başarılar dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.                                                                                                                                                    KOCAELİ VALİLİĞİ

valilik-ten-onemli-aciklama_892

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ