Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Başkan Karaosmanoğlu, “AK Parti İl Başkanları toplantısına katıldı”

Başkan Karaosmanoğlu, “AK Parti İl Başkanları toplantısına katıldı”
  • 17.11.2016
  • 289 kez okundu

Başkan Karaosmanoğlu, Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nin düzenlediği Büyükşehir ve İl Başkanları ile 113. Genişletilmiş İl Başkanları toplantılarına katıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın düzenlediği Büyükşehir ve İl Belediye Başkanları değerlendirme toplantısının yanı sıra AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla yapılan 113. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına da katıldı.

GÜNDEME İLİŞKİN KONULAR DEĞERLENDİRİLDİ

 AK Parti Genel Merkezinde gerçekleştirilen Büyükşehir ve İl Belediye Başkanları toplantısına, AK Parti Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya toplantıya başkanlık yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da hazır bulunduğu toplantıda yerel yönetimlerin ortaya koyduğu hizmetler ve genel konularda istişareler yapıldı. Bunun yanı sıra illerde ki mevcut yatırımlarda masaya yatırıldı.

 GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA DA KATILDI

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ayrıca AK Parti Genel Başbakanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da bir konuşma gerçekleştirdiği 113. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına da katıldı. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Başkan Vekili ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz ile İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’ın da hazır bulunduğu toplantıda, Başbakan Binali Yıldırım gündeme dair bir konuşma yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye üzerinde karanlık hesabı olanlar hiç ama hiç bizi sevmedi. Çünkü AK Parti, milletin makus tarihini adım adım değiştiriyor, onların karanlık hesaplarını tek tek bozuyor. Yüce milletimizden aldığımız aziz emanete tek gün bile gölge düşürmedik. AK Parti olarak milletin çelikten iradesini temsil ediyoruz. Bu yiğit millete yakışan yiğit siyaseti yaptık.” dedi.

“79 MİLYON VATAN EVLADININ TAMAMINI TEMSİL EDİYORUZ

 Yıldırım, Parti genel merkezinde düzenlenen 113. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmasının devamında, AK Parti kadrolarının Türkiye’nin umudu, milletin kalkınma ve gelişme iradesinin sembolü olduğunu belirtti. Kurulduğu ilk günden bugüne Türkiye için yapılan hizmetlerden dolayı yol arkadaşlarına teşekkür eden Başbakan Yıldırım, periyodik olarak düzenledikleri bu toplantıların siyasi gelenekte başka örneği bulunmayan çok özel bir anlam taşıdığını kaydetti. Yapılan toplantıların hem parti içinde birliği hem de ülke bütünlüğünü temsil ettiğini ifade eden Yıldırım, bu çatı altında bir tek insanı dışarıda bırakmaksızın, 79 milyon vatan evladının tamamının temsil edildiğini bildirdi.

TÜRKİYE’NİN BÜTÜN RENKLERİ AK PARTİ SİYASETİNDEDİR

 Toplantının yapıldığı genel merkezin, yalnızca partinin işlerinin yürütüldüğü sıradan bir yer değil, Anadolu insanının siyasetteki baba ocağı olduğunu vurgulayan Başbakan Binali Yıldırım, “Türkiye’de bütün diğer partiler oy dağılımında belli bölgelere hitap ediyor. Halbuki AK Parti siyaseti bölgeler üstüdür. İnsanı merkeze alan, kucaklayıcı siyaset felsefemizde her bir vatandaşımız nasıl ki nazarımızda aynıysa bölgelerimiz de illerimiz de ilçelerimiz de köylerimiz de mahallelerimiz de bizim için aynıdır. Mühendis Mehmet bizim için ne kadar değerliyse, çiftçi Ahmet de aynı şekilde değerlidir. Karadeniz’in yaylasına hizmet götürmek ne kadar ehemmiyetliyse, Şırnak’ın mezrasına da aynı hizmeti götürmek bizim için o kadar önemlidir. Türkiye’nin her köşesi ve bütün renkleri AK Parti siyasetinde kendisini bulur.” diye konuştu.

TÜRKİYE İÇİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN KARDEŞLERİMİZLEYİZ

 AK Parti’nin bugüne kadar girdiği bütün seçimlerde bu misyonun hakkını veren sonuçları almayı başardığını anımsatan Yıldırım, seçim tabloları incelendiğinde bu gerçeğin rakamsal ispatının rahatlıkla görülebileceğini aktardı. Başbakan Yıldırım, bu başarıda AK Parti davasına sadakatle bağlı olan her kişinin büyük emeği ve payı bulunduğunu, AK Parti’nin siyaset tarihine başlı başına zafer olarak geçen bütün başarılarında, teşkilatlarda görev alanların alın ve akıl terinin olduğunu vurguladı. AK Parti teşkilatlarının siyasi literatüre, yüreğini ortaya koyan, yiğit ve çalışkan insanlar olarak geçeceklerini belirten Yıldırım, şunları söyledi: “Bundan sonra da gayemiz, birlik ruhunu başarıyla temsil etmek, ülkemize aynı iştahla hizmet etmektir. Zümre ve bölge siyaseti yapanlar bu birlik ruhunu asla anlayamazlar. Bu salonda ülkemizin bütün bölgelerinden yol arkadaşlarımız var. Ali’nin Veli’nin çıkarları için değil, şu bölge bu bölge için değil, bizatihi Türkiye için elini taşın altına koyan kardeşlerimizle beraberiz.

ECDADOIN YOLUNDAYIZ

 Başbakan Yıldırım, AK Parti’nin her vatandaşın derdini kendi derdi, her meselesini kendi meselesi olarak gördüğünü belirterek, “Bizim davamız Türkiye’nin sadece bugünlerine hizmet etmek değil, ülkemizin aynı zamanda geleceğini inşa etmektir.” ifadesini kullandı. Bunun için ülkeyi geleceğe hazırlayan dev yatırımlara imza atmaya devam ettiklerini dile getiren Yıldırım, yıllardır bitirilemeyen Bolu Tüneli’ni tamamladıklarını, Marmaray gibi yüzyılın hayalini gerçeğe dönüştürdüklerini, kıtaları denizin altından birleştirdiklerini aktardı. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un fethi sırasında gemileri karadan denize indirdiğini anımsatan Yıldırım, “Onun torunları Tayyip Erdoğan ve arkadaşları da trenleri ve arabaları denizin altından geçirerek ecdadının yolunda olduğunu gösterdi.” dedi.

DEĞİŞİM İRADESİNİN TEK ADRESİ AK PARTİ’DİR

Anayasa yapımına ilişkin daha önce kurulan komisyona ve yapılan çalışmalara ilişkin de bilgi veren Yıldırım, anayasa yapımındaki samimiyet ve kararlılıklarının devam ettiğini söyledi. Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti: “Hazırlıklarımızda sona gelmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki günlerde anayasa değişikliği konusunu Gazi Meclise getirmiş olacağız. Diğer siyasi partilerle ortak bir mutabakat zemini aramayı da sürdüreceğiz. Ondan sonra karar her zaman olduğu gibi aziz milletimizindir. Milletimiz, 3 Kasım 2002’de en gür şekilde söylediği sözün bugün de arkasındadır. Milletimiz o gün ‘değişim’ diyordu, bugün de yine ‘değişim’ diyor ancak bugüne kadar Türkiye’ye değişim umudu verememiş olanlar, o günden bugüne ne kendilerini ne söylemlerini değiştirebildiler. Milletimizin değişim taleplerinin yankı bulduğu yegane adres, bugün çok daha güçlenmiş olarak yine bu çatıdır, AK Parti teşkilatıdır.

DEMOKRASİDEN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

Çünkü geçen 14 yılda bütün Türkiye gördü ki değişim iradesinin tek adresi AK Parti’dir siyen Başbakan Yıldırım, “Bugün milletin değişim talebine karşı çıkanlar, maalesef eski tas eski hamam yola devam ediyorlar.” Kararı milletin vereceğine dikkati çeken Yıldırım, şöyle devam etti: “Milletin Türkiye’nin artık vakit kaybetmesine tahammülü yoktur. Bu büyük ülke artık çelişkilerle dolu vesayet anayasasıyla yoluna devam edemez. İkide bir tıkanan sistem arızalarıyla ister istemez kriz üreten yönetim yapısının değişmesini, işleyen, çare üreten bir sisteme geçilmesini millet istiyor. Milletimiz 15 Temmuz’da en açık şekilde demokrasiden asla ve asla vazgeçilemeyeceğini göstermiştir. Bizim hedefimiz de demokrasiyi verimli, etkin bir şekilde işletecek hükümet sistemini hayata geçirmektir. İnşallah bu hayırlı kararları almak ve bu tarihi adımları atmak da bizlere nasip olacak, bu güzel kadrolara nasip olacak.”

MENZİLE EMİN ADIMLARLA ULAŞACAĞIZ

 Türkiye’nin 14 yıldır bütün olumsuz şartlara rağmen kaya gibi sağlam durduğunu ifade eden Yıldırım, bugün de istikrarı ve güveni koruyarak aynı kararlılıkla milletle birlikte hedeflere emin adımlarla yürüdüklerini vurguladı. Türkiye aleyhine yürütülen kampanyaları ve çatlak sesleri boşa çıkarttıklarını, boşa çıkartmaya da devam edeceklerini söyleyen Başbakan Yıldırım, her şeyi samimi şekilde milletle konuşacaklarını ve kirli oyunların hepsini bozacaklarını bildirdi. Başbakan Yıldırım, karanlık tezgahları yıkarak, kirli oyunları bozarak, şer organizasyonlarını çökerterek bugünlere geldiklerine dikkati çekti. Yıldırım, cesaret, kararlılık, samimiyet sayesinde Türk milletinin takdirine mazhar olduklarının altını çizen Yıldırım, kimseden çekinmediklerini, kimsenin önünde eğilmediklerini dile getirdi. Kapalı kapılar ardında iş çevirmediklerine de değinen Başbakan Yıldırım, “Millete ne dediysek onu yaptık, millet ne dediyse onu hayata geçirdik. Aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Hazreti Mevlana’nın dediği gibi bulanmadan, donmadan, akacak, menzile emin adımlarla ulaşacağız.” dedi.

9efd2112-06bb-457d-a37f-5e9ec731705a 20161116_2_20161024_16067317__large 20161116_2_20161024_16067318__large 20161116_2_20161024_16067323__large 20161116_2_20161515_16069122__large 20161116_2_20161515_16069131__large b2b2d81b-4af0-4437-93a0-cf07a3be80f2 0d198787-ea06-4275-81e9-51b381088e63 6a190b18-05d2-48ca-af06-0eecb19ee38f

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ