Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

BİZ PREMATÜRE BEBEKLERİ YENİDOĞAN HEKİMLERİNE EMANET EDİN ANNELER BABALAR

BİZ PREMATÜRE BEBEKLERİ YENİDOĞAN HEKİMLERİNE EMANET EDİN ANNELER BABALAR
  • 18.11.2016
  • 690 kez okundu

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları(neonatoloji) Ana Bilim Dalı Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp premetüre bebekler için konuşma yaparak premetüre gününün anlam ve öneminden bahsetti.

Aynı zamanda premetüre bebeğin akciğerleri beyni gözleri  bağırsakları  tam olgunlaşmamıştır

17 Kasım dünya premetüre  gününü erken doğan minik bebeklerimizin yasam savaslarının konu edildiği gündür. Ülkemizde 1400000 doğum la 1500000 premetüre bebek hayata kazandırılmıstır. Bugün premetüre bebeklerimizin yasam  savasında destek veren hekim,hemşire,sağlık çalışanları  ve prematüre anne ve babaların günüdür.Aynı zamanda premetüre bebeğin akciğerleri beyni gözleri  bağırsakları  tam olgunlaşmamıştır.Savunma sistemleri  zayıftır.Tüm bu olumsuzluklarla  başa çıkılmalı bebeğe yardım edilmelidir.

 Bilinçli bir yeni doğan yoğun bakım ünitesinde büyütülmesi ve oradan mezun edilmesidir

Bu zorlu çabayı kahramanca başaran siz çocuklarımızın günüdür bugün. Bu basarı için önerimiz her erken doğan bebeğin yeni doğan hekiminin ellerine doğmasıdır. Bilinçli bir yeni doğan yoğun bakım ünitesinde büyütülmesi ve oradan mezun edilmesidir. Erken doğumla  hayatımıza katılmanızdan dolayı siz çocuklarımıza teşekkür ederim.

ayse-hoca

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ