Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

ÇOCUKLARIN HAYATI KARARMASIN

ÇOCUKLARIN HAYATI KARARMASIN
  • 18.11.2016
  • 423 kez okundu

CHP’li Kadınlardan AKP’nin önergesine sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Kadın Kolları ve Yönetimi geçtiğimiz gece gizli bir şekilde çocuklara cinsel istismar suçlarında mağdure failin evlenmesi halinde cezanın ertelenmesini öngören düzenlemeyi meclise getirmesi ülke gündemine bomba gibi düştü. Önergeye sert tepki veren CHP ve MHP’nin itirazlarına rağmen düzenlemenin geçirilmesi ise vatandaşların tepkisini çekti. CHP’li ve MHP’li Kadınlar önergeyi meclise getirenler hakkında Kocaeli Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

3-4 BİN TECAVÜZCÜ SERBEST KALACAK

CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen, skandal önerge hakkında gazetemize yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Bizler meclisten geçirilen bu önergeyle cezaevlerindeki 3-4 bin insanın salıverilmesi için büyük çaba sarf edildiğini görmekteyiz. AKP’nin yaptığı iş skandal bir iştir. Tecavüze uğrayan bir kadını tecavüzcüsüyle evlendirmeye çalışmak tecavüzü meşrulaştırmaktır. Tecavüz normalleşiyor, tecavüz aklanıyor. Tecavüz bir namus meselesi değildir. Tecavüz edilenin namusu kirlenmez, namusu zarar görmez. Güveni, Ruhu ve bedeni zarar görür. Bir çocuk tecavüze uğradığında dayak yemiştir, işkenceye maruz kalmıştır. Fiziksel ve ruhsal şiddete uğramıştır. Sessiz kalıyorsa tehdide uğramıştır.”

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNA GİDECEĞİZ

Açıklamalarına devam eden Başkan Çimen, “Bu canavarlarla evlendirilen çocuk ömür boyu bu travmayı yaşayacaktır. Biz CHP olarak bugün Kocaeli Adliyesi’ne giderek bu Vahdettin İnce hakkında suç duyurusunda bulunacağız, Bizler çocukların hayatını karartan kişilerin, ellerini çocuklardan çekmelerini, onların yüzlerinin gülmesini istemiyoruz. Bu kararı alan zihniyeti tüm Türkiye ve tecavüze uğrayan yavrularımız adına kınıyoruz. Bu zihniyet milletvekili adayı şimdi milletvekili olursa ne gibi yanlış kararlar alacağının da belirtisini şimdiden verdi” diyerek sözlerine son verdi.

turkan-cimen

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ