Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,76
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,51

DEFNE TORUN FARKINDALIK YARATTI

DEFNE TORUN FARKINDALIK YARATTI
  • 03.11.2016
  • 409 kez okundu

Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması’na Piri Reis damga vurdu

Türkiye’de süt ve et sektörünün ve bu sektörlere bağlı olan sanayinin gelişmesi için çalışmalar yapan Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği’nin (SETBİR) sponsorluğunda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliğinde Mayıs 2015 tarihinde “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması” düzenlenmiş ve “Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda 2. Ulusal Resim Yarışması” ile çocukların güvenilir gıda kavramı ile ilgili hayalleri görsel bir şölene dönüşecek. Yarışmayla, geleceğin bireyleri olacak çocuklarda güvenilir gıdaya dönük farkındalık yaratmak ve bu farkındalığı geniş kitlelere ulaştırmak hedeflenmişti.

Defne Torun yarışmada İl 3. sü oldu

Bu kapsamda İlçemizde Piri Reis İlkokulu’nun ve ilgili Sınıf Öğretmeni’nin duyarlı davranışları ve yönlendirmeleriyle Piri Reis öğrencisi olarak yarışmaya “Gıda Hijyeni” alt teması ile hazırladığı resmiyle başvuran Defne Torun Kocaeli İl 3. Olmuş ve 1 adet Bluetooth Kulaklık ödülü kazanmıştır.

Ödül töreni İlçe Tarım’da gerçekleştirildi

Ödül töreni geçtiğimiz gün İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Şimşek ve Piri Reis İlkokulu Müdürü Cemalettin Yılmaz’ın da katılımıyla İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nde yapıldı.

Müdür Şaban Elma Torun’u tebrik etti

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şaban Elma, “Bakanlığımızın projesine katkıda bulunmaları dolayısıyla Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Piri Reis İlkokulu Müdürü Sayın Cemalettin Yılmaz’a, ilgili Sınıf Öğretmenine ve yarışmada dereceye giren Defne Torun öğrencimize mensubu olduğumuz Bakanlığımız adına teşekkür ve tebrik ediyoruz” dedi.

1 2

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ