Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

Değerler Eğitim Toplantısı’nda Eğitimin küçük yaşta başlamasına vurgu yapıldı

Değerler Eğitim Toplantısı’nda Eğitimin küçük yaşta başlamasına vurgu yapıldı
  • 06.11.2016
  • 280 kez okundu

Değerler Eğitim Toplantısı’nda Eğitimin küçük yaşta başlamasına vurgu yapıldı

Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde, değerler eğitimi toplantısı yapıldı. Toplantıya Konuşmacı olarak Özel büro Öğretmeni Metin Ercan Katıldı

Gölcük Anadolu Kalkınma Vakfı Kız Meslek Anadolu Lisesi’nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, değerler eğitimi toplantısı düzenlendi. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer Kızıldağ, Özel Büro Öğretmeni Metin Ercan ve okul rehber öğretmenleri katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, ilde başka bir toplantıya kayılmasından dolayı Değerler eğitim toplantısına katılamadı.

Eğitime Çocuk Yaşta Başlamalıyız

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Özel Büro Öğretmeni Metin Mercan, slayt Gösterisiyle birlikte yaptığı konuşmada, şu sözleri dile getirdi ” Toplu taşımada öğrencilerimiz veya çocuklarımız otururken, yaşlılarımız ayakta yolculuk yapıyor. Öğrencilerimizin, yaşlılarımıza yer vermesi bizim için önemli değerlerimizden biridir. Bunun gibi birçok nedenlerden dolayı bizler değerler eğitim projesini yaptık. Bu projemizde yer alan Gölcük’teki anaokullarına sınıf içi etkinlik, okul panosunu oluşturmak, sınıf panosunu oluşturmak, afiş, veli mektubu ve öğrencilerden verilere mektup gibi etkinlikler kapsamında değerler eğitimi verilmelidir. Anaokulunda bu eğitimin verilmesi çok önemlidir. Çünkü 1 çocuğa 7 yaşına kadar ne öğretilirse onu alır. Çocuk 7 yaşından sonra pek fazla öğrenmeye yatkın olmaz. Bundan dolayı değerler eğitimine anaokulundan başlamalıyız. Bakın bir insan gördüğünden öğrenir, Duyduğundan öğrenir, fakat birde bunların hepsini yaşamalı olarak öğrenmek daha önemlidir. Yani eğitimde yaşatmak çok önemlidir. Biz de bu yüzden değerler eğitimi projesini yaptık. Değerler eğitim projemizin amacı, İlçemizdeki Anaokulu, İlkokul ve lise öğrencilerinin sağlıklı kişiliğin temel taşlarını oluşturan toplumsal değerler konusunda kazanımlarını ve farkındalık düzeyini arttırmaktadır” diyerek seminere son verdi.

dsc_3810

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ