Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,46 / Satış: 4,48
€ EURO → Alış: 5,26 / Satış: 5,28

Diş Fakültesi Hastanesi’ne ulaşım daha kolay olacak

Diş Fakültesi Hastanesi’ne ulaşım daha kolay olacak
  • 15.11.2016
  • 315 kez okundu

Diş Fakültesi Hastanesi’ne ulaşım daha kolay olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başiskele’deki KOÜ Diş Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştırıyor

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelinde yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Başiskele’de çalışma yapan Ulaşım DaireSİ Başkanlığı ekipleri Kullar ve Yuvacık’ı birbirine bağlayan Hürler Caddesi’nde (Ortadil Yolu) kestirme yol yapıyor. Çalışmayla Kocaeli Üniversitesi Diş Fakültesi Hastanesi ulaşım daha kolay olacak.

 

600 METRE YOL

 

Kullardan kestirme bir şekilde Diş Fakültesi Hastanesi’ne ulaşmak isteyen vatandaşlar çalışmanın tamamlanmasıyla bu yolu kullanabilecek. 600 metre uzunluğundaki yol bölümü 8 metre genişliğinde yapılıyor. Caddenin bir tarafı 4 buçuk metre genişliğinde bisiklet ve yürüyüş yolu, diğer tarafı 2 buçuk metre bisiklet ve yürüyüş yolu olarak uygulanıyor.

 

2100 TON ASFALT

 

Yol imalatının tamamlandığı kısma bin 400 ton asfalt serildi. Çalışmanın yapıldığı yol bölümüne toplam 2 bin100 ton asfalt serilecek. Devam eden çalışmada yürüyüş yolunun uygulamaları devam ediyor. Hürler Caddesi’nde (Ortadil Yolu) Yuvacık’a ulaşımda da alternatif bir yol olacak.

 

1-8

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Vatandas dedi ki:

    Bu hastaneleri bu kadar uzak yerlere niye kimler yapar anlamış degilim Umuttepe Hastanesi sırf şehir oraya kaysin mantığı ile yapılmış ve üniversite sayesinde bu başarmış lar ancak bu hastane tam bir çile kışın gitmek gelmek eziyet dar alan da araba park yeri dahi kalmiyor eski kadın doğum Hastanesi yine aynı dağın başı oraya o hastaneyi yapanın aklını seveyim ve dis Hastanesi dedikleri bu yer yahu dağın başı sırf birilerinin gönlü olsun diyerek oraya kurulmuş hastane dediğin ulaşımı rahat ferah geniş olmalı ki herkes rahat gidip gelsin çünkü insanlar hastaneye zevk için gitmiyor bu siyasilerin yatacak yeri yok

YORUM YAZ