Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Gölcük Belediyesinin 2 Kategoride Düzenlediği Fotoğraf Yarışması sonuçlandı 544 KATILIMLA REKOR KIRILDI

Gölcük Belediyesinin 2 Kategoride Düzenlediği Fotoğraf Yarışması sonuçlandı  544 KATILIMLA REKOR KIRILDI
  • 20.11.2016
  • 329 kez okundu

Gölcük Belediyesinin 2 Kategoride Düzenlediği Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

544 KATILIMLA REKOR KIRILDI

Gölcük Belediyesi ile Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin (GFSD) ortaklaşa düzenlediği 7. Ulusal Fotoğraf yarışması sonuçlandı. Bu yıl dijital olarak düzenlenen yarışmanın her iki kategorisine; 544 kişi 1982 fotoğrafla katıldı ve katılım rekoru kırıldı.

Bu kategoriye 467 kişi 15522 fotoğrafla katıldı

Fotoğrafların Değerlendirilmesi, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Cengiz Günesen’in başkanlığında Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği’nin dernek merkezinde toplanan jüriler tarafından yapıldı. Önce; “Somut Olmayan Kültürel Mirasımız” başlığı altında düzenlenen A Kategorisinin değerlendirilmesi yapıldı. Bu kategoriye 467 kişi 15522 fotoğrafla katıldı. Fotoğraflar; Muhsin Divan, Nedim Dövencioğlu, M. Özcan Taras, Şakir Satır ve Yusuf Aslan’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

 

24 fotoğraf sergilenmeye değer bulundu

 

Yapılan değerlendirmede; 1.lik Ödülünü Aksaray’dan katılan Caner Başer, “Aşura” isimli fotoğrafıyla, 2.lik ödülünü Mustafa Binol “Selam” isimli fotoğrafıyla, 3.lük ödülünü ise Ankara’dan katılan Ümmü Kandilcioğlu “Hacivat Karagöz” isimli fotoğrafıyla kazandı. Eser Paşa (Aydın), Yılmaz Dinçer (Bursa), Çiğdem Mogül’ün (İstanbul) fotoğrafları ise mansiyonla ödüllendirildi. A Kategorisinde 24 fotoğraf da sergilenmeye değer bulunarak Gölcük Belediyesi tarafından satın alındı.

 

B Kategorisine 77 kişi 467 fotoğrafla katıldı

 

Yarışmanın “Gölcük Tarih Koridorunda Doğal Yaşam” başlığı altında düzenlenen B kategorisine katılan fotoğraflar ise; Baytekin Kara, Bülent Şentürk, Yrd. Doç. Dr. M. Çağatay Göktan, İ. Hakkı Timuçin ve Yıldırım Sezer’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi. B Kategorisine 77 kişi 467 fotoğrafla katıldı. Jürinin yaptığı değerlendirme sonucu; 1.lik ödülü Kocaeli’nden katılan Nuri Çoban’ın “Eski Ev” isimli fotoğrafına, 2.lik ödülü Kocaeli’nden katılan Aytül Akbaş’ın “Son Görev” isimli fotoğrafına, 3.lük ödülü ise İstanbul’dan katılan Ferhat Keskin’in “Kapı” isimli fotoğrafına verildi. Şahin Karakaya (Kocaeli), Nuri Çoban (Kocaeli) ve Sema ULUBİR’in (Kocaeli) fotoğrafları ise mansiyon almaya hak kazandı. B kategorisinde 24 fotoğraf da sergilenmeye değer bulunarak Gölcük Belediyesi tarafından satın alındı.

 

İkiz, “Bu yarışmalarımızda Türkiye’nin Kültür Mirası ile ilgili çok önemli bir arşiv oluştuğunu gururla söyleyebiliriz”

 

Bu yıl katılımın çok yüksek olduğunu ve katılım rekoru kırıldığını belirten Gölcük Fotoğraf ve sinema Sanatı Derneği (GFSD) Başkanı İsmail İkiz, “Gölcük Belediyesi ile ortaklaşa olarak bu yıl 7.sini düzenlediğimiz Ulusal Fotoğraf Yarışması, hem konusu hem de katılım sayısı ile Türkiye’nin en prestijli yarışmalarından biri haline geldi. Böyle bir sonuca ulaşmamıza katkısı olan Gölcük Belediyesine ve tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu yarışmalarımızda Türkiye’nin Kültür Mirası ile ilgili çok önemli bir arşiv oluştuğunu gururla söyleyebiliriz. Arşivdeki fotoğraflarımız Kültür Bakanlığının talebi doğrultusunda zaman içinde değişik illerde sergilenerek kamuoyunun izlemesi sağlanacaktır. Ben tekraren bu yıl rekor kırmamıza vesile olan tüm katılımcılarımıza, Gölcük Belediyesi Başkanı Mehmet Ellibeş’e, Jüri Üyelerimize ve emeği geçen tüm dernek üyelerimize teşekkürlerimi iletmek istiyorum” dedi.

 

Fotoğraflar 23 Aralık 2016’da Gölcük Kazıklı Kervansaray’da düzenlenecek ödül töreninde sergilenecek

 

Yarışmanın her iki kategorisinde dereceye giren, mansiyon alan ve sergilemeye değer bulunan fotoğraflar 23 Aralık 2016’da Gölcük Kazıklı Kervansaray’da düzenlenecek ödül töreninde sergilenecek.

 

2-aytal-akbau mansoyon-uahin-karakaya

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ