Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

Gölcük Kültür Derneği Platformu 12 yıllık hayaline kavuştu YENİ YERE MÜKEMMEL AÇILIŞ

Gölcük Kültür Derneği Platformu 12 yıllık hayaline kavuştu  YENİ YERE MÜKEMMEL AÇILIŞ
  • 27.11.2016
  • 526 kez okundu

Gölcük Kültür Derneği Platformu 12 yıllık hayaline kavuştu

YENİ YERE MÜKEMMEL AÇILIŞ

 

Gölcük Kültür Dernekleri Platformu, uzun yıllardır kurduğu hayale geçtiğimiz hafta sonu ulaştı. Yeni Dernek yerlerinde resmi açılış törenini gerçekleştiren Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Dönem Başkanı Bülent Denlikol ve Yönetimi çok mutlu olduklarını ifade etti.

 

Gölcük Kapalı İş Merkezi 2. katında kendilerine ait yeni ofisin resmi açılışı, başta Kaymakam Adem Yazıcı olmak üzere, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

 

Açılışa katılım oldukça yoğun oldu

 

İlçemizin en önemli sivil toplum kuruluşu olan, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Dönem Başkanı Bülent Denlikol ve yönetimi, 12 yıllık bir hayali gerçeğe kavuşturmanın mutluluğuna imza attılar. Gölcük Kültür Dernekleri Platformu’nun açılışına, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, MHP İlçe Başkanı Bilal Çakır, AK Parti İlçe Yöneticileri, CHP Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen, MHP Kadın Kolları Başkanı Gülay Ozantürk, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, platforma üye derneklerin başkanları ile çok sayıda STK yönetici ve davetliler katıldı.

 

Denlikol, “Hepimizin ortak paydası, doyduğumuz yer olan Gölcük’e hizmet etmek”

 

Platform açılışı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Platform Başkan Yardımcısı Çetin Kocatürk’ün açılış konuşmasıyla başlayan törende, ilk konuşmayı ev sahibi sıfatıyla, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Başkanı Bülent Denlikol yaptı. Denlikol, platformun neden gerekli olduğuna dair yaptığı konuşmada, “Bizler farklı illerden gelen insanlar olarak, bir çatı altında toplanmayı uygun gördük ve bugün içinde 19 derneği barındıran büyük bir aile olduk. Hani bir laf vardır, ‘Doğduğun yer mi, doyduğun yer mi?’ diye. Biz artık Gölcüklüyüz. Bizler burada kazanıyoruz, burada doyuyoruz, burada harcıyoruz, çocuklarımız burada okuyor ve büyüyor. Bu yüzden hepimizin ortak paydası, doyduğumuz yer olan Gölcük’e hizmet etmek. Bu yüzden böyle bir çalışma ofisine ihtiyacımız vardı. Her ay değişik dernek lokallerinde toplanmaktan kurtulduk. Artık bir adresimiz ve kapısını kendimizin açacağı ve kapacağı bir ofisimizin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımız teşekkür ediyorum” dedi.

 

Cintaş, “Sivil Toplum Kuruluşları, demokrasinin olmazsa olmazlarıdır”

 

Gölcük Kültür Dernekleri Platformu Kurucu Başkanı Mustafa Cintaş, 2004 yılından 2016 yılına kadar gelen süreci kısaca özetledikten sonra, sözü Kent Konseyi Başkanı Şentürk’e bıraktı. Başkan Dr. Şentürk, Gölcük Kültür Dernekleri Platformunu çok önemsediklerinin altını çizerek, “Öncelikle kendi yerine kavuşan, Kültür Dernekleri Platformuna yeni çalışma ofislerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu platform gerçekten bugüne kadar Gölcük için çok şeyler yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Sivil Toplum Kuruluşları, demokrasinin olmazsa olmazlarıdır. Sivil Toplum Kuruluşları, bulundukları bölge için çalışmalar yapmak ve proje üretmekle sorumludur. Bu anlamda, Kültür Dernekleri Platformu bunu çok yapıyor. Kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Yazıcı, “Gölcük bir Türkiye Mozaiği”

 

Törende son konuşmayı yapan Kaymakam Yazıcı, şunları söyledi: “Öncelikle ilçemizi için çok önemli saydığım, Gölcük Kültür Dernekleri Platformu’nun yeni çalışma ofislerinin hem kendilerine, hem de ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yerleri küçük olabilir, ama ben inanıyorum ki onların yürekleri büyük. Ben kültür derneklerini çok önemseyen biriyim. Bu nedenle, Kültür Dernekleri Platformunu da ayrı bir ilgim var. Gölcük bir Türkiye Mozaiği. 150 bin nüfuslu ilçede, içinde Anadolu’nun pek çok yerlerinden iş, aş, ekmek için gelen insanları barındırıyor. Yeni çalışma ofisine kavuşan, Kültür Dernekleri Platformunun daha verimli olacağına inanıyorum. Çünkü, Sayın Başkanın ifade ettiği gibi, hepsinin ortak paydası Gölcük. Bende Gölcük Kaymakamı olarak, olanaklarımız dahilinde her türlü desteği vermeğe hazırım. Yeter ki sizler Gölcük için çalışın. Çünkü ve Gölcük halkı her şeyin en iyisine layık bir yer. Bu duygu ve düşüncelerle, Gölcük Kültür Dernekleri Dönem Başkanı Bülent Denlikol ve yönetimine tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

 

Değirmendere Musiki Derneği’nin mini konseri büyük beğeni topladı

 

Gölcük Kültür Dernekleri Platformu’nun açılış kurdelesi, Kaymakam Yazıcı ve Başkan Denlikol tarafından hayırlı olsun dilekleri ile kesildi. Daha sonra çalışma ofisinde sohbet eden davetlilere, dernek yönetimi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu. Tören, Değirmendere Musiki Derneği’nin vermiş olduğu mini konser ile sona erdi.

 dsc_5655 dsc_5663 dsc_5687 dsc_5691 dsc_5699 dsc_5710 dsc_5723

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ