Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,71 / Satış: 4,73
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

GÖLCÜK’TE TİCARET İSTENİLEN DÜZEYDE DEĞİL

GÖLCÜK’TE TİCARET İSTENİLEN DÜZEYDE DEĞİL
  • 22.11.2016
  • 318 kez okundu

GESO Başkanı Necmi Kocaman,

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, esnafları ilgilendiren bir çok konuda bazı açıklamalarda bulundu.

Sicil affı esnafa rahat nefes aldırır

Gölcük esnafve sanatkar odası başkanı Necmi Kocaman, esnafları ilgilendiren konular hakkınd abazı açıklamalar yaptı. Öncellikle sicil affına değinen Kocaman ” Esnaflarımızın ekonomik olarak zor durumda olduğunu, sabah saatlerinde açtıkları kepenkleri bazı günlerde siftahsız kapatmalarından görmekteyiz. Hiç kimse işlerinin kötü gitmesini istemez, bizler de istemekteyiz. Bu konuda esnafın işinin önünü açabilmek için öncelikle sicil affı getirilmesi gerekiyor. Sizil affı geldiği zaman esnaflarımız, ihtiyaçlar doğrultusunda krediler alabilecek ve kötü gidişe dur diyerek hem rahat bir nefes alacak hem de işlerini daha da geliştirme fırsatı bulabilecek” dedi.

Gölcük’te ticaret istenen düzeyde değil

Açıklamalarına devam eden Başkan Kocaman, “Gölcükte ticari anlamda hareketlilik hiç yok diyemeyiz ama şu anda istenen düzeyde değil. Özellikle hafta sonlarında İzmitê giden büyük bir kitle var, Bu kitlenin de İzmit’te harcamış olduğu ciddi bir nakit miktarı var. Bu miktarın en azından ilk etap da yarısının Gölcük’e harcandığını hesap edersek ilçemiz ekonomisi de en az yarı yarıya hareketlenmiş olur. Bunun için gerek yerel yönetimin gerekse de esnaflarımızın gereken önlemleri alması gerektiğini düşünüyoruz. Biz esnaflarımızla, halkımızla bir bütünüz ve bu bütünlüğü daha da güçlendirmek adına hem esnafların hemde yerel yönetimin ortak bir çalışması ” dedi.

Odamıza kayıtlı 2 bin 100′ e yakın esnafımız var

Odaya kayıtlı olan esnaflar hakkında bilgiler veren Kocaman ” Odamıza kayıtlı olan yaklaşık 2 bin 100’e kadar esnafımız, her anlamda büyük imkanlardan faydalanabiliyor. Bu anlamda, ilk olarak odamızın çeşitli kurum ve kuruluşlarla yaptığı anlaşmaları söyleyebiliriz. Bu anlaşmalardan sadece odamıza kayıtlı esnaflarımız yararlanabiliyor. Kayıtlı olmayan yaklaşık 1000’e yakın esnafımızın bu imkanlardan yararlanma gibi bir şansı yok. Ayrıca herkesin de bildiği gibi yeni sanayi sitesinde dükkan sahibi olmak isteyen esnaflarımızın da odaya kayıtlı olması gerekiyor. Kayıtlı olmayan esnaflar, kesinlikle bu fırsattan faydalanamayacak. Odamıza kayıtlı olmanın her anlamda büyük faydası var ki bu fırsatlardan mevcut üyelerimiz gayet iyi bir şekilde yararlanabiliyor. Kayıt lı olmayan esnaflarımın da odamıza gelmelerini ve kayıt yaptırmalarını bekliyorum. Bu durum esnaflarımızın faydasına olacaktır” dedi.

necmi-kocaman1-sayfaya

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ