Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

GÖLCÜK’Ü DAHA AYDINLIK YARINLARA TAŞIYACAĞIZ

GÖLCÜK’Ü DAHA AYDINLIK YARINLARA TAŞIYACAĞIZ
  • 23.11.2016
  • 318 kez okundu

Vali Güzeloğlu Gölcük’lü Muhtarlarla biraraya geldi

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Başkanlığında, Akçakoca Toplantı salonunda 3’ncüsü gerçekleştirilen Gölcük İlçesi Muhtarlar  toplantısına; Vali Yardımcısı Abdullah Etil, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İl Emniyet Müdür Vekili Kaan Yıkılmaz, İl jandarma Komutanı Albay Mehmet Karadeniz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Lütfi Efil, İl ve ilçe kurum müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral  ile  Gölcük’lü muhtarlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, 15 Temmuz şehitlerinin anısına  hazırlanan sinevizyon ile  Gölcük Kaymakamlığı’nın hazırladığı Gölcük İlçesinde yapımı devam eden yatırımlar ve projelerin  sunumu gerçekleştirildi.

İnsan Mutlu Olsun ki Toplum Mutlu Olsun

Vali Güzeloğlu yaptığı konuşmasında “Mahallenin vicdanını, mahallenin emin elçisi olarak halkın seçtiği siz değerli muhtarlarımızla bu ortamda olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Toplantılarda temel amacımız ve hedefimiz var; ısrarla söylüyor, üzerinde duruyor, kararlılıkla paylaşıyoruz. İnsan mutlu olsun ki toplum mutlu olsun. Türk milleti,  bir büyük millet olarak, onun her bir ferdi bu büyüklüğü temsil eden kişi olarak hizmetin en iyisine, en güzeline layıktır. Hepimiz elimizden gelen en fazla gayreti, en üstün hizmeti sunacağız. Ülkemizin her bir köşesini tıpkı Gölcük Cennetimiz gibi daha güzel, daha aydınlık yarınlara taşıyacağız.

İlimizde ki; doğal güzelliklerin, tarihi zenginliklerin, kültürel derinliklerin, üretim ve ekonomiye kattığı büyük birikimlerin adı Gölcük’tür

Türkiye; bir büyük geleneği bir, büyük zenginliği, bir büyük geçmişi temsil eden, artık bölgesel ve küresel ölçekte bugün dünyada oyun kuran ve bütün gelişmelerde pay sahibi olan büyük bir ülkedir. Bugünde ve gelecekteki günde de Türklüğün son Cumhuriyeti payidar olarak ve milleti de bahtiyar olarak ebediyete kadar var olacaktır. Türkiye’nin büyük yürüyüşünde Kocaeli bu kutlu yürüyüşe çok büyük derinlikler, zenginlikler ve güzellikler sunan Büyükşehirdir. Gölcük’ü 2 seneye aşkın bir süredir tanınması gerektiği kadar tanıdığım için rahatlıkla bahsedebiliyorum; bir dünya güzeli, bir dünya cennetidir. İlimizde ki; doğal güzelliklerin, tarihi zenginliklerin, kültürel derinliklerin, üretim ve ekonomiye kattığı büyük birikimlerin adı Gölcük’tür. Gölcüğün her bir köşesinin, her bir kişisinin meselesini mesele etmedikçe, dert etmedikçe daha güzel yarınlara gelemeyiz.

Muhtarlarımız Emin Olunan ve Güven Duyulan Kişilerdir

İnsan fanidir, eserler baki. Her birimiz ve her biriniz için hedef, her ne iş yaparsa yapsın kalıcı ve anlamlı bir hizmete katkıda bulunmak, kendisinden sonra hayırla anılmaktır. Muhtar; emin olunan ve güven duyulan kişidir ve en küçük ölçekte vatandaşa dokunan bizim temsilcimizdir. Aklı kullanmak, ortak akıl dediğimiz noktada buluşmak, istişare etmek, en doğrusunda ittifak edip gayret etmektir. Kim tek başına tek yanlı bir karar alıyorsa o karar muhakkak ki eksiktir.  Gölcük’te davam eden bütün çalışmalardaki heyecanımız devam ediyor. Bütünsel planlamalarda, Gölcük ve bölgesel ölçekteki Kocaeli planlamasında kararlılığımız devam ediyor. Depremden sonra şahlanan Gölcük bugün kentsel dönüşümlerle örnek bir yaşam alanı olacak. Allah sizlerin çalışmalarını daim eylesin. Muhtarlarımızla birlikte çalışma keyfini de hep bugünkü gibi nasip eylesin. İnşallah hayırlı hizmetlere vesile olacak bir toplantı olur” diyerek sözlerini tamamlayıp, katılımcılara da teşekkür etti.

 Proje sunumu gerçekleştirildi

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş tarafından Gölcük ilçesinde yapımı devam eden yatırımlar ile projeler hakkında yapılan sunumun ardından, Vali Güzeloğlu, muhtarların sorun ve taleplerini dinleyerek, gereğinin yapılması ve takip edilmesi hususunda  toplantıda hazır bulunan ilgili kurumları talimatlandırdı.

Başkan Saral’dan Vali Güzeloğlu’na plaket takdim edildi

Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral tarafından günün anısına  Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na plaket takdimi yapıldı. Protokol üyeleri ve programa iştirak eden Gölcük İlçe muhtarları ile toplu fotoğraf çekiminin ardında toplantı sona erdi.

02 03 04 05 06 01

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ