Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,76
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,51

Harb-İş’te üyelere bilgilendirme eğitim verildi

Harb-İş’te üyelere bilgilendirme eğitim verildi
  • 04.11.2016
  • 358 kez okundu

 Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, Gölcük Tersane Komutanlığı’nda geçtiğimiz aylarda iş başı yapan ve 3 aylık sürenin ardından asaletlerini alan 131 işçinin eğitimi dolayısıyla geçtiğimiz gün sendika toplantı salonunda bir program düzenledi.

GENEL MERKEZ’DEN KATILIM OLDU

Gölcük Türk Harb-İş Sendikasında düzenlenen programa Genel Merkez Mali Sekreteri Haldun Kurubacak, Genel Merkez Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri İbrahim Korkmaz, Genel Merkez Eğitim Müdürü Tarkan Zengin, Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız ve yönetimi, temsilciler, kurul üyeleri, üst kurul delegeleri ile 3 ay önce iş başı yapan 131 işçi katılım gösterdi.

“HERKESE HAYIRLI OLSUN”

Eğitim programında bir konuşma yapan Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Turhan Yıldız, “Geçtiğimiz aylarda iş başı yaptınız ve 3 aylık sürenin ardından asaletinizi aldınız. Herkese hayırlı olsun. Bundan sonraki süreçte sizlerle birlikte çalışmalarımız olacak. Gerekli eğitim programları düzenleyeceğiz. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. İstediğiniz zaman sendikaya gelerek gerekli çalışmalar hakkında bizlerden bilgi alabilirsiniz burası sizin yerinizdir” dedi.

“İŞÇİLERE TEMEL EĞİTİM VERİLECEK”

Başkan Yıldız’ın ardından sözü alan Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Eğitim Müdürü Tarkan Zengin, “Bugün burada sizlerle buluşmamızdaki amaç, sizlere temel üye eğitimi vermektir. Sizlere sendikal haklar ve sendikal bilincin oluşması, yasa ve toplu iş sözleşmelerinden kaynaklanan haklar, çalışan ve işverenlerin yükümlülükleri, iş sağlığı ve iş güvenliği konularında eğitim vereceğiz. Kısaca da güncel konular ve çalışma hayatı, yaklaşan toplu iş sözleşmeleri ile ilgili bilgiler alacaksınız. Asaletinizi aldınız. Hepinize hayırlı olsun” dedi.

img_2548 img_2551 img_2553 img_2561 img_2569

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ