Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

Hürriyet Bakanı uyardı; “Tavşancıl çöplüğü patlayabilir”

Hürriyet Bakanı uyardı; “Tavşancıl çöplüğü patlayabilir”
  • 18.11.2016
  • 239 kez okundu

CHP Kocaeli Hürriyet, yıllar önce üzerinin kapatılan Tavşancıl eski çöplüğünün patlama riski bulunduğunu belirterek Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi uyardı.

Dilovası Tavşancıl Mahallesi’nde yaklaşık 6 yıl önce üzeri toprak örtülerek kapatılan çöplükten aşırı duman yükselmesi ve tehlike çanlarının çalması üzerine CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet harekete geçti. CHP Dilovası ilçe Başkanı Kerem Aydemir’in ortaya çıkardığı söz konusu tehlike üzerine Milletvekili Hürriyet konuyu meclise taşıdı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi uyardı.

“ÜMRANİYE ÇÖPLÜĞÜ GİBİ OLMASIN”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Milletvekili Hürriyet, “Dilovası ilçesi Tavşancıl Mahallesinde bulunan ve yaklaşık 5-6 sene önce üzeri toprak dökülerek kapatılan eski çöplükten toprağın altında sıkışan metan gazlarının havalandırılmasının bulunmaması nedeniyle gün aşırı dumanlar yükselmektedir. Duman salınımının yoğunlaştığı zamanlarda itfaiye ekipleri bölgede soğutma çalışması yapmakta ancak bu da yeterli olmamaktadır. Bölgede en kısa zamanda önlem alınmaması durumunda İstanbul Ümraniye Çöplüğünde yaşanan patlama benzeri bir patlama yaşanacaktır” dedi.

Milletvekili Hürriyet’in Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yönelttiği sorular

  1. Kocaeli ili Dilovası ilçesi Tavşancıl Mahallesinde bulunan eski çöplüğün üzerinin toprakla kapatılması bakanlığınızın bilgisi dahilinde midir?
  2. Bu tür eski çöp alanlarının üzeri sadece alelade toprak örtülerek kapatılması kurallara uygun mudur?
  3. Bakanlığınızın bu konudaki yaptırımı olacak mıdır?
  4. Toprakla kapatılan çöplük alanının yeniden açılarak, düzenleme yapılması uygun mudur?
  5. fatma-kaplan-hurriyet
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ