Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,75 / Satış: 4,76
€ EURO → Alış: 5,49 / Satış: 5,51

KADINLARA ŞİDDET BİTMELİ

KADINLARA ŞİDDET BİTMELİ
  • 25.11.2016
  • 308 kez okundu

CHP’li kadınlardan Kadına Şiddete tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen ve Yönetimi dün parti binasında 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü hakkında basın açıklaması düzenledi.

“Kadınlara şiddet önlenmeli”

Başkan Çimen, yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi: “Bugün dünya üzerinde yaşayan tüm kadınların ve çocukların çeşitli biçimde maruz kaldıkları ve giderek artan her türlü şiddet ve cinsel istismarları bir kez daha hatırlama günüdür. Yani bugün kanına yönelik şiddet olgusunun hem kadına hem de tüm topluma dayatılan ideolojik bakıştan, çağdışı ve gerici anlayıştan, ekonomik koşullardan, politik gelişmeler ve kültüler etkenlerden ayrı tutulmayacağı gerçeğini dünyanın gündemine tekrar tekrar taşıma günüdür. Yaşadığımız coğrafyada; Kadınlar günlük yaşamda sürekli olarak cinsel, psikolojik, fiziksel şiddete, tacize ve tecavüze maruz kalmakta ve öldürmektedir. Tacizciler, tecavüzcüler ve kadın katileri tahrik indiriminden yaralanmakta ve hatta serbest bırakmaktadır.Medyatik bir özelliği yok ise, ne basında ne de bültenlerde almaktadır. Ülkenin gündemi o kadar ağır ki! Kimsenin vakti yok cinayetleri önlemeye. Aslında kimsenin niyeti de yok! Şimdi de bir bahane buldular OHAL diye. Kadın haklarını savunan, kadınların örgütlü mücadelesinin olmazsa olması olan kadın derneklerini de, mühürlemek bu bahane ile şahane oldu onlar için. Hükümetin insan haklarını savunan kimselere tahammülü yok. Kapattılar, çünkü; Kadın, üstelik örgütlü kadın haklarının varlığının bilincinde kadın, en büyük tehlike onlar için

Bilmiyorlar ki kadın hareketi mühürlenmez

Başkan Çimen açıklamalarına, “Bunca olumsuzluk karşısında, her ne olursa olsun, Cumhuriyet Halk Partisi ve kadınları olarak, asla mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Kadını erkekle eşit görmeyen toplumsal yaşamda yok sayan siyasal anlayışa ve onun karalığına asla teslim olmayacağız. Emeğimize bedenimizle kimliğimize sahip çıkarak topluma ve bizlere dayatılmak istenen gerici cinsiyet yaşam tarzını red ediyoruz. Yasaklarla mühürlerle bizi uzaklaştırmak istedikleri alanlarımıza sokaklarımıza sahip çıkıyoruz. Bu ülkeni cumhuriyete inalcı özgür güçlü bireyleri olarak örgütlenerek ve dayanışarak kadın cinayetlerine tacize tecavüze her türlü şiddet ve ayrımcılığa karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz. Biz CHP’li kadınlar olarak 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası mücadele ve dayanışma gününde kadın mücadelesinin ve örgütlü birlikteliğinin önemini bir kez daha yenilerken. Eşit ve özgür bir ülkede yaşaya bilmek için emeğimizden bedenimizden kimliğimizden elini çekmeyen iktidarlara karşı eşit ve özgür yarınlar için mücadelemizi örgütlümüzden aldığımız güç ve cesaretle devam ettireceğimizi ifade ediyor kadına yönelik şiddete karşı verdiğimiz bu mücadelede sevgi saygıyı güveni ve umudu örgütleyerek umut var biz var diyoruz” dedi.

dsc_5591 dsc_5594 1-sayfaya

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ