Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Kocaeli İMO’dan Gebze Atık Su Arıtma Tesisine Teknik Gezi

Kocaeli İMO’dan Gebze Atık Su Arıtma Tesisine Teknik Gezi
  • 20.11.2016
  • 328 kez okundu

Kocaeli İMO’dan Gebze Atık Su Arıtma Tesisine Teknik Gezi

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, üyeleri için geçtiğimiz hafta sonu Gebze Atıksu Arıtma Tesisi ve Beylikbağı Mesire Alanı Göletleri’ni yerinde incelemek amacıyla teknik gezi düzenledi.

İMO Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda İSU İzmit Şube Müdürlüğü’nde görevli Nevzat İlker Ural öncülüğünde düzenlenen teknik geziye Şube Başkanı Tolga Ok, yönetim kurulu üyelerinden  Baturhan Üretürk, Kahraman Bulut, Murat Aytun Yüksel, ve İMO’ya kayıtlı birçok inşaat mühendisi katıldı.  İMO Kocaeli Şube heyetini  Gebze Arıtma İşleri Daire Başkanlığı’ndan Çevre Mühendisi Taner Alkay ve Projeler Daire Başkanlığı’ndan İnşaat Mühendisi Mert Kanbur karşıladı.
Üyelerle birlikte Gebze Atıksu Arıtma Tesisi ve Beylikbağı Mesire Alanı Göletleri’nde inceleme yapan İMO Kocaeli Şube Başkanı Tolga Ok, bu yatırımların Kocaeli için önemli olduğunu söyledi.

Arıtma İşleri Daire Başkanlığı ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından tesisin otomasyon odasında tesisin genel işleyişi hakkında yaklaşık 1,5 saat süren sunum ve tesisin tüm üniteleri tanıtılarak, teknik bilgiler oda üyelerine aktarıldı. Katılımcılar Atık Su Arıtma Tesisleri ile ilgili teorik bilgilerin uygulamadaki örneklerini görebilme fırsatı buldu. Teknik gezi arazi bilgilendirme toplantısının ardından  İSU’nun katılımcılara yemek ikram etmesiyle son buldu.

Katılımcılar Şube Başkanı Tolga Ok’a ve tesisi yetkililerine teşekkür ederek, benzeri teknik gezilerinin periyodik olarak devam ettirilmesi talebinde bulundu.

gebze-atcksu-gezisi-3 gebze-atcksu-gezisi-4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ