Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

ÖĞRETMENLERİMİZ DEĞERLİMİZDİR

ÖĞRETMENLERİMİZ DEĞERLİMİZDİR
  • 23.11.2016
  • 411 kez okundu

Cumhuriyet Kadınlarından 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen ve Yönetimi dün sabah Değirmendere Kordon Restaurant’ta kahvaltı programında bir araya geldi. 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde gerçekleştirilen programlar ile CHP’li Kadınlar öğretmenlere olan sevgilerini dile getirdiler.

Başkan Çimen ve Yönetimi kahvaltı programına katılım sağlayan CHP’li kadınlara teşekkür etti. Kahvaltı Programına CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, Yönetimi, eski ilçe yönetimi,Belediye Meclis Üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür Korkmaz,Eski İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, Gölcük Huzurevi Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği Başkanı Saime Türkmen, Türkiye Yardımsevenler Derneği Gölcük Şubesi Başkanı Güler Karataş ve Yönetimi,Emekli Öğretmenler ve davetliler katıldı.

Çimen, “Öğretmenlerimizin emekleri sonsuzdur”

Kahvaltı programına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı. Ardından konuşma hakkında konuşma yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Türkan Çimen, şu sözleri dile getirdi: “Ülkemiz çok karışık ve zor günlerden geçmektedir. Bugünlerde beraber olmak, dayanışma ruhunu geliştirmek istedik. Yarın 24 Kasım Öğretmenler günü bu vesile ile kahvaltımıza birkaç Cumhuriyet Öğretmenlerimiz de davet ettik. Davetimize icabet eden bütün partililerimize ve siz değerli Öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. 1 Kasım 1928 de yeni Türk Alfabesi kabul edildiğinde eğitim seferberliğinin ön safhalarında öğretmenler vardı. Heyecanlı ve coşkulu bir biçimde başlatılan eğitim seferberliği sonucu, ülkenin birçok köşesine yeni yeni okullar açılarak geleceğin nesilleri yetiştirildi. Birçok aydın yetişti ve gelişmiş toplumlar seviyesine çıkabilmemiz için hayli çaba sarf ettiler. Bizlerde bütün Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, Öğretmenlerimiz sayesinde eğitimli ve güzel bir nesil yetişmesini dileriz” dedi.

Emekli Öğretmenler kürsüde eğitimin önemine vurgu yaptı

Başkan Çimen’in konuşmasının ardından konuşma yapan CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür Korkmaz ve Emekli Öğretmenler konuşma yaparak bütün Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı ve çocukların ve gençlerin iyi bir eğitim almaları gerektiği vurgulandı. Emekli Öğretmenler daha sonra kürsüye gelerek konuşma yaptı ve şiir okudu. Öğretmenler ülkemizin geleceği açısından eğitimin önemine değindiler ve ülkemizde yaşanan olaylardan memnun olmadıklarını vurguladı.

img_8029 img_8034 img_8041 img_8045 img_8056 img_8060 img_8079 img_8083 img_8092 1-sayfaya

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ