Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

ÖĞRETMENLERİMİZE ÇİÇEK ALMA TARİHE KARIŞIYOR

ÖĞRETMENLERİMİZE ÇİÇEK ALMA TARİHE KARIŞIYOR
  • 22.11.2016
  • 488 kez okundu

24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde Çiçekçilerin sitemi

İlçemizde uzun zamandır tüm gölcüğün mutluluğunu paylaşan Uzunoğlu Çiçekçiliğin Sahibi Yunus Uzun 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde duyduğu rahatsızlık konusunda açıklamalarda bulundu. Tecrübeli esnaf Yunus Uzun, “Eskiden birkaç gün önceden hazırlandığımız Öğretmenler Gününe artık bugünlerde önemli bir hazırlığımız kalmadı. Çünkü öğrenciler ne yazık ki öğretmenlerine çiçek yerine pahalı hediyeler almayı tercih ediyor. Yani artık Öğretmenler Günü’nde Öğretmenlere çiçek almak tarihe karışıyor” dedi.

Öğretmen ve öğrencilerimizin arasına girmeyelim

İlçemizde 19 Mayıs Caddesi, Merkez Mahallesi, 75-b adresinde hizmet veren Esnaf Yunus Uzun, 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde sıkıntılarını dile getirdi. Esnaf Uzun, yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Ülkemizde artık öğretmenlerimize çiçek alma isteği tarihe karışıyor. Okullarda sınıf anneliği yapan bayanlar arasında konuşulan ve hediyeleri daima ya gram altın yada ev eşyası olmasından şikayetçiyiz. Eskiden Öğretmenler Günü’nde sabah 6’da dükkan açardım. Herkes çiçek alabilmek için sırada beklerdi. Ama bugüne geldiğimizde sınıf annelerinin Öğrenciyle Öğretmenlerin arasına giriyor, bu durumdan şikayetçiyiz” dedi.

Sınıf anneleri Öğrenciler ile Öğretmenler arasından çekilmeli

Uzun, sınıf annelerine ‘Öğretmeler günü öğretmenle öğrenci arasında olur, anneler çocuklarınızı rahat bırakın’ diyerek şu sözleri dile getirdi: “Öğrencilerimiz artık çiçek almaktan bihaber. Ben şimdi sipariş için çocukların gelmesini isterdim. Eskiden 3-4 gün önceden hazırlıklar yapardık, şimdi ise bize normal bir gün gibi geliyor. Ben artık çocukların Öğretmenleri için 10 liraya 15 liraya buket yap abi demesini istiyorum. lütfen çocuklarla öğretmenlerin arasına girmeyin. Eskiden bizler Öğretmenlerimize kesinlikle pahalı hediyeler almazdık. Zaten alan arkadaşların hediyesini Öğretmenlerimiz kabul etmezdi. Bizler komşularımızın bahçesinden topladığımız çiçekleri Öğretmenimize götürürdük, çok mutlu olurlardı. Şimdiki sınıf anneleri öğretmenlere çiçek yerine altın hediye ediyor. Gelenekselleşen çiçek alma yetkimizi kaybediyoruz” diyerek sınıf annelerine seslendi.

dsc_5409 dsc_5412 dsc_5413 1-sayfaya

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ