Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

OTUZ ÜÇ YIL SONRA ESKİ GEMİSİYLE BULUŞTU

OTUZ ÜÇ YIL SONRA ESKİ GEMİSİYLE BULUŞTU
  • 22.11.2016
  • 334 kez okundu

Seksenli yıllarda T.C.G. Yarhisar’da telsiz astsubayı olarak görev yapan Haluk Tıravoğlu, otuz üç yıl sonra Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi olarak hizmet veren eski gemisini ziyaret etmenin heyecanını yaşadı.

1983- 1987 yılları arasında T.C.G.Yarhisar’da telsiz astsubayı olarak görev yapan Haluk Tıravoğlu, aradan geçen uzun yıllar sonra gemisiyle tekrar buluşmanın heyecanını yaşadı. Deniz astsubay okullarının 126. Kuruluş Yıl Dönümü programı için İzmir’den gelip, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığındaki kutlama programına katılan emekli asb. Haluk Tıravoğlu, ertesi gün Gölcük’e gelerek; on yıl önce müze olan eski gemisini gezdi. Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemi müdürü İlhan Akbulut’un sınıf arkadaşı olan ve Yarhisar’da bir dönem birlikte görev yapan iki eski dost, Akbulut’un davetiyle Yarhisar’da buluştu. Geminin her alanını birlikte gezen seksen mezunu sınıf arkadaşlar, eski günleri anıp, birlikte duygu yoğunluğu yaşadı.

 Emeği Geçenlere Teşekkür Ediyorum

 Emekli telsiz astsubayı Tıravoğlu yıllar sonraki buluşmayı şu sözleriyle dile getirdi: “Dünyanın en zor mesleklerinden biri denizcilik, biri de askerliktir. Biz bu iki mesleği başarıyla yerine getirme gayretiyle ülkemize uzun yıllar hizmet ettik. Seksenli yılların ortalarında T.C.G Yarhisar’la Ege sularında “Keşif-Karakol” görevi yaparken, o dönem Yunanistan’la yaşadığımız kriz nedeniyle her an teyakkuz durumundaydık. Bazen kırk sekiz saat telsiz kamarasından çıkmadan görev yaptığımı bilirim. Yıllar sonra Yarhisar’ı karada ve müze gemi olarak görmek beni çok heyecanlandırdı. Yarhisar’da iki yıl birlikte görev yaptığım sınıf arkadaşım İlhan Akbulut’la eski günleri andık, geçmiş anılarımızı yad ettik. Emeği geçen her kese teşekkür ediyorum” dedi.

haluk-tiravoglu-ile-yarhisar-onunde-18-kasim-2016 haluk-tiravoglu-ile-yarhisar-telsiz-kamarasinda-18-kasim-2016-1-1 haluk-tiravoglu-ile-yarhisar-telsiz-kamarasinda-18-kasim-2016-1-2 1-sayfaya

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ