Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

PERSONELE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ

PERSONELE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMİNERİ
  • 04.11.2016
  • 316 kez okundu

Gölcük Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü koordinesinde A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Levent Dobra’nın sunumları ile belediye çalışanlarına ,Personel ‘İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi’ Semineri düzenledi.

Gölcük Belediyesi personeli Belediye Meclis Salonu’nda yapılan seminere katılarak bilgilendirildi.

İş Güvenliği Uzmanı Levent Dobra, İş kazasının tehlikeli durum ve tehlikeli davranışlar sonucu ortaya çıktığını kaydederek, iş kazalarının sınıflandırmasını yaralanmanın ağırlığına ve cinsine göre ayrıldığını açıkladı.İş kazaları ve meslek hastalıklarının nasıl önleneceğine de değinen Dobra, Mühendislik kontrolleri, iş uygulaması kontrolleri,izolasyon ve idari kontrollerin yapılması gerektiğinin altını çizdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda kurallara uyulmaması takdirde işverenin bildirim süresini beklemeksizin iş akdini tazminatsız olarak fesh edebileceğini söyleyen İş Güvenliği Uzmanı Levent Dobra, meslek hastalıklarını; kimyasal maddeler-bileşenler, kanserojen olan olmayan deri hastalıkları,fiziki etkenlerle oluşan meslek hastalıkları,mesleksel bulaşıcı hastalıklar ve akciğerde toz depolanması olarak sıraladı.

İş Güvenliği Uzmanı Levent Dobra, “ Gölcük Belediyesi’nde iş güvenliği ile ilgili çalışmalara başladık. Bu kapsamda belediyede çalışan personelimize de eğitim vermek istedik. Daha fazla tehlike arz ettiği için şantiyelerde biraz daha hareketliyiz, orada bazı çalışmaları daha hızlı bir şekilde yapıyoruz. İş sağlığı ve güvenliği konusunda önlem almamız gereken ne varsa uygulamaya koyuyoruz” dedi.

Seminerin sonunda akla gelebilen sorulara da açıklık getiren Gölcük Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Dobra, bu konuda bizlere rahat bir çalışma ortamı sunan ve destekleyen Belediye Başkanımız Ellibeş ve ekibine teşekkürlerini iletti

 

img_6346 img_6347 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ