Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Sanayi Sitesi Yapım İhalesi bugün gerçekleştiriliyor GÖLCÜK İÇİN TARİHİ GÜN

Sanayi Sitesi Yapım İhalesi bugün gerçekleştiriliyor  GÖLCÜK İÇİN TARİHİ GÜN
  • 13.11.2016
  • 398 kez okundu

 

Sanayi Sitesi Yapım İhalesi bugün gerçekleştiriliyor

GÖLCÜK İÇİN TARİHİ GÜN

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, bugün saat 14.30’da ihalesi gerçekleştirilecek Gölcük Sanayi Sitesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Sitenin yol ve altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde devam ederken, proje de ihale aşamasına geldi.

 

Ellibeş, “Böylesine bir proje Türkiye’de ilk defa gerçekleştiriliyor”

 

Çalışmaların meyvelerini verme aşamasına gelmesinden büyük bir heyecan duyan Başkan Ellibeş, “Böylesine bir proje Türkiye’de ilk defa gerçekleştiriliyor. Buradaki arsa malikleriyle birebir yapılan görüşmeler neticesinde sanayi sitesinin yapılacağı alan elde edildi ve sanayi esnafının istek ve talepleri doğrultusunda site projelendirilerek artık son aşamaya gelindi. İnşallah bugün yapılacak yapım ihalesi neticesinde kentsel dönüşümümüz fiilen başlamış olacak. Mevcut sanayimiz olumsuz koşulları ve yapı stoğuyla ilçemizin beklentilerine cevap verebilecek halde değildi. Şehrimizin merkezi bir yerinde kalmış olması dolayısıyla da, daha modern ve uygun koşullarda ve yerde bu hizmetin yapılabilmesi için yoğun bir çaba ve gayret göstererek bugünlere geldik.

 

Yan bağlantı yolları ile birlikte alt yapı çalışmaları da hızla devam ediyor

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyemizle birlikte, yapılacak sanayi sitemizin ulaşım yollarının düzenleme çalışmalarını yürütüyoruz. Bu anlamda, 30 metrelik ve D-130 Devlet Karayoluna direk bağlanacak yolun çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yan bağlantı yolları ile birlikte alt yapı çalışmaları da hızla devam ediyor.

 

Hedefimiz bir an önce yeni sanayimizi inşa ederek tamamlamak ve mevcut sanayimizin buraya naklini gerçekleştirmek

 

Tüm bu çalışmalarımız sürerken, mevcut sanayideki esnafımızla da Belediyedeki kentsel dönüşüm bürosunda görüşmeler devam ediyor. Bu görüşmelerimizi 18 Kasım Cuma günü sonlandıracağız. Bundan sonra kamulaştırma yoluna gidilecek. Hedefimiz bir an önce yeni sanayimizi inşa ederek tamamlamak ve mevcut sanayimizin buraya naklini gerçekleştirmek. Bu duygu ve düşüncelerle şimdiden Gölcük Sanayi Sitemizin, esnaf kardeşlerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

img_6916 img_6920

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ