Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

SEDAŞ’TAN HIZLI MÜDAHALE

SEDAŞ’TAN HIZLI MÜDAHALE
  • 21.11.2016
  • 264 kez okundu

Sorumsuz vatandaşlar ağaç kesiyor, enerji hattına deviriyor, sedaş şebekeleri yeniliyor.

SEDAŞ yetkilileri, “Elektrik hatlarının yakınında bulunan ve herhangi bir nedenle kesilmesi gereken ağaçlar için SEDAŞ’a haber verilerek, mutlaka güvenlik için  önlem alınması sağlanmalı” dedi.

UYARILARI DA DİKKATE ALMADI

Yazlık Köprübaşı Süleyman Binek Caddesi Okçu Market yanındaki Çınar ağacı arsa sahibi tarafından arsasına bina yapılmak istendiği için dibinden kesildi ve enerji nakil hattının üzerine yıkıldı.  Elektrik hattına  yakın olmasına rağmen SEDAŞ’a haber verilmeden ve önlem alınmadan ağaç kesen sorumsuz vatandaş,  yüzlerce abonenin elektriksiz kalmasına neden oldu. Duyarsız vatandaşın tavrı mahalle sakinlerini de çileden çıkardı.

 CAN VE MAL EMNİYETİNİ HİÇE SAYDI

 Ağacın kesildiğini gören esnaf ve çevredeki semt sakinlerinin “ağaç elektrik hattına devrilebilir” uyarılarına karşılık, “devrilirse devrilsin” diyen şahıs, sadece elektrik kesintisine neden olmadı büyük bir tehlikeye de yol açtı. Bu şahıs enerji kesilmesi için önceden SEDAŞ’a haber vermeden giriştiği bu ağaç kesme çalışmasında bölgedeki insanların can ve mal emniyetini  de hiçe saydı. Hiçbir iş güvenliği önlemi alınmadan kesilen ağaç, SEDAŞ ekiplerinin saatlerce uğraşmasına da neden oldu.

 SEDAŞ EKİPLERİ HATTI YENİLEDİ

 16:30 itibariyle bölgeden arıza ihbarı alan SEDAŞ ekipleri, olay yerine gittiğinde devasa bir ağacın iletken tellerin üzerine yıkıldığını ve iletkenlerin bağlı olduğu beton direkteki bağlantı yerlerinin kırıldığını gördüler. Dibinden  kesilen ve elektrik hattına devrilen ağacın enerji  hattına verdiği büyük zararı gidermek üzere olay yerine gelerek 3 saat boyunca çalışmaları sürdüren SEDAŞ ekipleri  iletken çekim işlemlerini ve şebekenin yeniden tesis edilmesini hızla gerçekleştirerek, bölgeye  elektrik alınabilmesini sağladılar.

 ZARAR İÇİN TUTANAK TUTULDU

 SEDAŞ ekipleri Mahalle muhtarı ile görüşerek hatta verilen zarar için ilgili şahıslar için tutanak tuttular. Enerji kesintisi sırasında Yazlık Köprübaşı Süleyman Binek Caddesi çevresindeki, Atatürk Caddesi,18.Cadde, 19.cadde, 4057 Sokak, 4058 Sokak, Gökkuşağı Sokak, Begonya Sokak, 4049 sokak, 4050 sokak, 4051 sokak, Şenlik Sokaklar  kesintiden etkilendi.

img_1961 img_1962 img_1960

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ