Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,55 / Satış: 4,57
€ EURO → Alış: 5,34 / Satış: 5,36

Sokaklar dilenciden geçilmiyor

Sokaklar dilenciden geçilmiyor
  • 16.11.2016
  • 342 kez okundu

 Dilencilere yönelik rutin denetimlerine devam eden Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu denetimler esnasında ilçemizde duygu sömürüsü yapan dilencilere kanmayın uyarısında bulundu.

Derince’de ve başka mahallelerde  ikamet eden ve “Biz Suriyeli Mağdurlarız” diyerek, halkımızın iyi niyetini suistimal eden dilenciler, milletin duygularıyla oynuyorlar. ilçemizde her sokak başlarında ve trafik ışıklarının olduğu yerleri mesken tutan suriyeli dilenciler hem halkı tedirgin ediyor, hemde sağlıklarını ve hayatlarını hiçe sayıyorlar. bu durumda vatandaşalrın gözünden kaçmıyor.

“DUYGU SÖMÜRÜLERİNE KANMAYIN”

Gölcük halkının bu tür insanlara aldanmamalarını, yardım ettikleri insanları iyi tanımalarını belirterek, Suriyeli mağdurlara devletimiz gerekli her türlü yardımı yapıyor. Hiçbir emek ve menfaat mukabili olmaksızın, başkalarından para veya yardım isteyen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir” mesajı verdi.

Zabıta yetkilileri, vatandaşların bu konudaki şikâyetlerini 153’ü veya Zabıta Müdürlüğü’nü arayarak bildirmelerini istedi.

2 3 1

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ