Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,46 / Satış: 4,48
€ EURO → Alış: 5,26 / Satış: 5,28

TECRÜBELİ ELLER SAYESİNDE KANSERİ YENDİ

TECRÜBELİ ELLER SAYESİNDE KANSERİ YENDİ
  • 23.11.2016
  • 1.812 kez okundu

Aile Konak Hastanesi Genel Cerrahi bölümüne rutin kontrol için gelen bir hasta, göğsünde fark edilmesi güç olan 6 mm lik kitle yakalanarak, erken teşhisle sağlığına kavuştu.

Meme Cerrahisi konusunda başarılı ameliyatlara imza atan Aile Konak Hastanesi’nin Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Şirinocak ve ekibi, geçtiğimiz günlerde rutin kontrol için gelen bir hastanın tahlil ve tetkikleri sonucu mercimek büyüklüğünde 6mm lik bir kitleyi göz ardı etmeyerek titizlikle inceledi. İnceleme sonrası kitlenin kanserli bulunması sebebiyle mercimek büyüklüğündeki kitle ameliyatla alındı. Frozen (hızlı yöntem) sentinel lenf nodu biyopsisi (koltukaltı boyaması) ve memede tümör mavi boya (isosulphan) yöntemi uygulanan hasta, tecrübeli Genel Cerrahi ve radyoloji ekibinin erken teşhisi sayesinde kanserli bölge temizlendi.

ERKEN TEŞHİS İÇİN MEME USG

Aile Konak Hastanesi başarılı Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Şirinocak, meme kanseri vakalarında titizlikle yürütülen çalışmalar sayesinde hastalarımızın şifa ile hastanemizden ayrılmasını sağlıyoruz. Bu konuda kadınlarda yaygın olarak görülen Meme Kanseri konusunda bilinçli davranarak, sık sık kendi kendine muayene, 6 ayda bir Meme USG ve 40 yaşın üstündeki her kadının mamografi yaptırarak, erken teşhisle kanseri yenebileceğini ifade etti.

op-dr-ahmet-sirinocak

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ