Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

TÜKODER’den öğrencilere seminer

TÜKODER’den öğrencilere seminer
  • 17.11.2016
  • 390 kez okundu

Tüketiciyi Koruma Derneği Gölcük şubesi başkanı Muhterem Aslan, Gölcük Fatih Sultan Mehmet Anadolu lisesi’nde “Tüketiciyi Bilgilendirme Semineri” verdi.

Tüketiciyi Koruma derneği (TÜKODER) Gölcük şubesi Başkanı Muhterem Aslan, geçtiğimiz gün Gölcük Fatih Sultan Mehmet Anadolu lisesi’nde tüketiciyi bilgilendirme semineri verdi. Okul müdürü Nurettin Aksu ile Tarih öğretmeni Fikret Çoka’nın daveti ile seminere katılan dernek başkanı Muhterem Aslan, öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte tüketicilerin herhangi bir yerden alışveriş yaparken dikkat etmesi gereken konuları anlattı. Özellikle internet üzerinden yapılan alışverişlerde bazı sorunların yaşanabileceğini dile getirdi.

Tüketiciler internet alışverişlerinde dikkatli olmalı

Aslan konuşmasına şu şekilde başladı ” Öncelikle beni dernek olarak buraya davet etmenizden ötürü hepinize çok teşekkür ederim. Bilindiği gibi özellikle alışveriş konularında bazı sorunlar yaşanabiliyor. İnternetten satın alınmaların olduğu alışverişlerde istenen ürünlerin gönderilen ürünlerle eşleşmediği de görülebiliyor. Bu konuda, internetten alışveriş yapmadan önce gerekli tüm bilgileri okumak gerek. Derneğimize gelerek yaşadığı sorunları anlatan bir çok kişi var. Bizler de vatandaşalrımızn karşılaşmış olduğu sorunları çözmek için gerekli yerlere ilgili yazıları yazarak çözüm için çalışıyoruz. Biz tüketicileri ne kadar bilgilendirilsek sorunlar da o kadar azalır” diyerek sözlerine son verdi.

resim_2 resim_4 resim_1

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ