Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

YARHİSAR MÜZE GEMİ GÖLCÜK HALKINA ARMAĞAN EDİLDİ

YARHİSAR MÜZE GEMİ GÖLCÜK HALKINA ARMAĞAN EDİLDİ
  • 02.11.2016
  • 414 kez okundu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Yarhisar Müze Gemisi’nin Gölcük Belediyesine devriyle ilgili protokole imza attı.

İmzalanan Protokolle, 27 Ekim 2006 tarihinde törenle açılışı yapılarak Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi olarak Aralıksız 10 yıldır hizmet veren Yarhisar Gemisi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Gölcük Belediye Başkanlığına bedelsiz hibe edilerek ve Gölcük halkına emanet edildi.

Protokole imza atan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “Donanma kenti Gölcük’ümüzün Müze Gemisi Yarhisar Gemimiz Deniz Kuvvetleri Komutanlığımız tarafından Gölcük Belediyesi’ne hibe edilmişti. Uzun yıllardır Kavaklı sahilimizde Müze Gemi olarak faaliyetini sürdürmekteydi. Bizde Müze Gemimizi Donanma kenti Gölcük’te yaşayan her bir bireyin ve çevre bölgelerden gelen insanlarımızın ziyaretine açarak tanıtımını yapmaktaydık. Bu anlamda Yarhisar Müze Gemimizin Gölcük Belediyesi’ne devrini sağlamak amacıyla protokole imzamızı attık. Bu anlamda Deniz Kuvvetleri Komutanlığımıza ve Donanma Komutanlığımıza teşekkür ediyorum. Bu Geminin bizlere devredilmesinden dolayı memnunuz ve onur duyuyoruz” dedi.

img_6258 img_6262 img_6250

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ