Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Yeni sanayi çarşısı ile ilgili İstişare toplantısı

Yeni sanayi çarşısı ile ilgili İstişare toplantısı
  • 20.11.2016
  • 430 kez okundu

Yeni sanayi çarşısı ile ilgili İstişare toplantısı

İlçemiz adına çok büyük bir önem taşıyan ve Kentsel dönüşüm projesi içinde yer alan Yeni Sanayi Çarşısı için geri sayım başlamıştı. Bu anlamda Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, esnafları bilgilendirmek üzere M.Fevzi Çakmak Caddesi sanayi girişinde bulunan öğrenci yurdunun toplantı salonunda üyeleri ile buluştu.

Esnaflar bilgilendirildi

Gölcük Belediyesi Genel Koordinatör Nihat Abiş ve Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Kahraman, GESO Başkanı Necmi Kocaman tarafından gerçekleştirilen toplantıda yeni sanayi çarşısı hakkında esnafların merak ettiği sorular cevaplandırıldı. Başkan Kocaman, yaptığı açıklamada şu sözleri dile getirdi: “Malumunuz 3,5 yıl önce herkesin hayal bile edemeyeceği proje olan, Gölcük Hisareyn’de Kentsel Dönüşüm kapsamında planlanması yapılan, yeni sanayi çarşısında çok ciddi yol alınmış durumda. Bizler hayali gerçek yaptık, Öncelikle bu projenin hayata geçmesinde büyük emekleri olan Milli savunma bakanımız Fikri Işık’a Büyükşehir belediye başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na, Belediye başkanımız Mehmet Ellibeş’e Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş’e Belediye başkan yardımcımız Kemal Kahraman’a teşekkür ediyorum” dedi.

Abiş, “İnşaat 24 ay içinde bitecek”

Gölcük Belediyesi Genel Koordinatörü Nihat Abiş ise şu sözleri dile getirdi “Gerçekleştirilen ihalenin ardından çalışmalar başladı. Sanayi çarşımız en geç bir sorun çıkmazsa 24 ay içerisinde teslim edilecek. Buraya eli yağlı, eli paslı, kiracı konumundaki esnaflarımız girecek. Bizim yarınımız olan Gölcük’ümüz için artık radikal kararların alınması gerekiyor. Bizim isteğimiz artık mahalle ve sokak aralarında kötü görüntülerin kaldırılmasını istiyoruz. Sokak aralarında sanayi dükkanları istemiyoruz. Bize tahsis edilen sanayi çarşısı alanı Hepimize yetecek kadar büyük” diyerek oda üyelerine sanyi hakkında bilgiler verdikten sonra toplantıyı bitirdiler.

1-sayfaya 15032044_330920320612379_1785243512526415767_n

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ