Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

ZABITA EKİPLERİ’NDEN DIŞ BÜKEY AYNA YAPIMI

ZABITA EKİPLERİ’NDEN DIŞ BÜKEY AYNA YAPIMI
  • 08.11.2016
  • 334 kez okundu

Gölcük Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından, Gölcük’ün belirli noktalarına Dış Bükey Ayna koyularak trafiğin rahat bir şekilde işlemesi sağlanıyor.

Ekipler tarafından giriş çıkışlarda ya da otopark içerisinde özellikle kör noktalarda ve kavşaklarda herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek adına otopark aynası yerleştiriliyor. Bu sayede kör noktalarda karşı yönden gelen arabayı görme imkanı sağlanmış olup, karşı yönden gelen araçların yanı sıra çok geniş bir alanı sürücüye gösteriyor.

Kritik noktalara otopark aynası yerleştirildiğinde, gözden uzak köşelerin tam kontrolünü sağlayan, farklı boyutlarda üretilen, güvenlik amaçlı dışbükey (konveks) aynalar İlçede trafiğin daha rahat bir şekilde işlemesine olanak sağlıyor. Dışa doğru tümsek şeklinde bir yüzeye sahip olmaları, cisimlerin olduklarından daha küçük görünmesini sağlamakla birlikte oldukça geniş bir alanı görmeye de olanak sağlar. Böylelikle park yerlerinde burun buruna gelme, karşıdan gelen aracı fark edememe benzeri aksaklıklar da önlenebilir. Otopark aynası iş yeri, fabrika, market ve alışveriş merkezi benzeri yoğun araç trafiğine sahip yerlerdeki otoparklarda kontrol ya da kaza önleme amaçlı olarak kullanılır.

Bu kapsamda Gölcük Belediyesi Zabıta Ekipleri tarafından Gölcük’te ihtiyaç duyulan yerlere Dış Bükey Ayna yapımına devam edileceği belirtildi.

dsc01107 dsc01108 dsc01109 dsc01106

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ