Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

ZABITA EKİPLERİNDEN FIRINLARA SIKI DENETİM

ZABITA EKİPLERİNDEN FIRINLARA SIKI DENETİM
  • 02.11.2016
  • 291 kez okundu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in talimatı doğrultusunda Zabıta müdürlüğü ekipleri gıda ile ilgili imalathanelerin denetimine ağırlık veriyor. Özellikle fırınların imalathaneleri ekiplerce sıkı markaj altına alınmış durumda.

Hijyen kuralına uymayanlara af yok

Periyodik aralıklarla fırınlar sürekli denetim altında. İmalathanesinde aksaklık bulunan, hijyen kurallarına uymayan fırınlara ilk önce ihtar, daha sonraki kontrollerde yine aynı aksaklığın görülmesi halinde ise gerekli cezai müeyyide uygulanıyor.

 Çavuş, “Gölcük’te yaşayan 150 bin vatandaşımızın sağlık ve huzurunu düşünüyoruz”

Denetimler hakkında bilgi alıp açıklamalarda bulunan Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürü İrfan Çavuş, yapılan denetimlerin vatandaşların sağlığı açısından önemine değinirken, “Gölcük’te yaşayan 150 bin vatandaşımızın sağlık ve huzurunu düşünerek çeşitli alanlarda denetimlerini arttıran ekiplerimiz fırınları denetliyor. Zabıta Müdürlüğümüz, eksikleri olan işletmelerimize eksiklerini tamamlamaları için süre verirken sağlık açısından riskli gördüğümüz fırınlara da gerekli idari ve cezai yaptırımlar uygulanıyor. Halkımızın sağlıklı gıdalar tüketmesini esnafımızın ürünlerini doğru şekilde vatandaşlarımıza ulaştırmasını sağlamak amacıyla ekiplerimiz denetimlerini sürdürecek” dedi.

dscn2630 dscn2631 img_2953 img_2966

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ