Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

ZABITA’DAN HİJYEN VE GRAMAJ DENETİMİ

ZABITA’DAN HİJYEN VE GRAMAJ DENETİMİ
  • 30.11.2016
  • 282 kez okundu

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in talimatı ile rutin fırın denetimlerini sıklaştıran zabıta, ilçedeki fırınlarda ekmek gramajlarının yanı sıra hijyen denetimi de yaptı.

Gramajlar konusunda fırıncılar uyarıldı

Gölcük’te bulunan fırınlara yapılan denetimlerde hijyen kurallarına, ekmek gramajları, çalışanların sağlık muayene cüzdanları ile işyeri ruhsatları da denetlendi. Fırınların genelde kurallara uydukları gözlenirken, ekmeklerin de gramajlarının olması gerektiği gibi olduğu tespit edildi.

Gramaj eksikliğine taviz yok

Rutin fırın denetlemelerini yapmaya devam eden Zabıta Ekipleri, Son gerçekleşen denetimlerde, Fırın ve imalathanelerinin hijyenik durumları ile ekmek gramajlarının sürekli denetlendiğini, hijyenik yönünden ve ekmek gramajı noksanlığından kesinlikle taviz verilmediğini, mevzuata aykırı bir duruma rastlanıldığında gerekli yasal müeyyidelerin uygulandığını, dile getiriyor.

Ayrıca işletmelerin genel durumlarının iyi olduğu, bu kapsamda fırınlar denetlenmiş olup eksikleri olan iş yerleri uyarılmıştır. Vatandaşların sağlığı ile ilgili tüm konularda çok hassas davranmanın gerekli olduğu ve esnafların da zabıta ekipleri kadar duyarlı ve titiz olmaları istenildiği, ifade ediliyor.

Bu kapsamda Zabıta Ekipleri vatandaşların istek ve şikayetlerini de dikkate alarak 7/24 görevlerini sürdürüyorlar.

img_0033 img_0056 img_1582 img_1598 img_0029

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ