Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,57 / Satış: 4,59
€ EURO → Alış: 5,40 / Satış: 5,42

ZİYNETİ TRUMP VURDU

ZİYNETİ TRUMP VURDU
  • 21.11.2016
  • 357 kez okundu

Altın satışları durma noktasına geldi

Amerika’da yapılan başkanlık seçimleriyle birlikte adaylardan Clinton’un başkan olarak seçilmemesi sonrası altın fiyatlarında bariz artma söz konusu. Altın fiyatları yükseliyor. Kuyumcularda satışlar düşüyor. İlçemizin tecrübeli Kuyumcularından Ay Kuyumculuğun sahibi Ahmet Ay,  altın fiyatları hakkında gazetemize bilgi verirken, altın satışlarının hem yükselişten hem de kış sezonu olmasından ötürü durma noktasına geldiğini belirtti.

Ay, “Amerika’daki seçimler Altın fiyatlarını etkiledi”

Altın fiyatları hakkında Gazetemize açıklama yapan Ahmet Ay, şu sözleri dile getirdi: “Altın fiyatları yükseliyor. Yükseldikçe işlerimiz duruyor. Yüksek altın fiyatı yüzünden vatandaşlar istedikleri altınları alamıyor. Altın fiyatlarında yükselişin nedenini Amerika’da yaşanan başkanlık seçiminde adaylardan Clinton’un seçilememesi olarak gözlemliyorum. Altın fiyatlarının yükselişi Trump’ın başkanlık koltuğuna oturmasından sonra sona erecek gibi duruyor. Yani Trump’ın başkan seçilmesi altın fiyatlarında ters etki yarattı.”

“Satışlarımız olumsuz etkilendi”

Tecrübeli esnaf Ahmet Ay, altın fiyatlarının artmasının satışları düşürdüğünü ifade ederken, buna bir etkenin de kış aylarının gelmesi olduğunu belirtti. Ay, “Altında fiyatların yükselmesi satışlarımızı olumsuz etkiledi. Fiyatları yüksek bulan vatandaşlar istedikleri altını alamıyor” dedi.

Geçtiğimiz seneyle bu sene arasında yüzde 25 fark var

Geçtiğimiz seneyle bu sene arasındaki altın fiyatları arasında yüzde 25 oranında artma olduğunu belirten Ay, bu sebeple altınları olan vatandaşların altınlarını bozdurduğunu ifade etti. Ay, “Kenarında altını olanlar altın fiyatları yükseldiğinde bozduruyor. Altını olanlar fiyatların artmasını, altın alacaklar ise fiyatların düşmesini istiyor” dedi.

Altın fiyatları

Gramın Gramı       58 TL Alış,        64 TL  Satış

Gram                    131,29 Alış,     131,39  Satış

Çeyrek Altın        210 TL Alış,     214 TL Satış

Yarım Altın          419 TL Alış,     429 TL Satış

Cumhuriyet Altını 855 TL Alış,     890 TL Satış

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ