Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,71 / Satış: 4,73
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
  • 02.12.2016
  • 292 kez okundu

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

 Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, , Ülkemizin Nüfus oranına baktığımızda % 12’sini Engelli vatandaşlarımız oluşturduğunu görmekteyiz.

Bu da gösteriyor ki Engelli Vatandaşlarımıza gereken Sosyal ve Genel Hizmetlerimizi en güzel şekilde yapmak, hem Sosyal devlet anlayışımızın hem de vicdani sorumluluğumuzun başlıca görevidir, dedi.

Başkan Ellibeş, Engellilerimizi üreten, bağımsız bireyler olarak spordan sanata, yönetimden ticarete sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer alabilmesi için sivil toplum kuruluşlarımıza, vatandaşlarımıza ayrı ayrı görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Bu konuda gereken duyarlılığın artması, bilinç ve hassasiyetin daha da gelişmesi temennimizdir. Tüm İnsanların unutmaması gereken bir şey var ki oda Engellide olsa onlar birer insandır. Onlar bu toplumun var olan bir parçasıdır, var olan bir şeye yok demek, görmemezlikten gelmek olamaz. Bunun için herkesi Engelsiz bir yaşam için el ele vermeye davet ediyorum dedi.

Başkan Ellibeş, bu duygu ve düşünceler içinde Ülkemizdeki tüm Engelli Vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum, dedi.

 

img_8725

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ