Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,72 / Satış: 4,74
€ EURO → Alış: 5,52 / Satış: 5,54

Unutulmaya yüz tutmuş geleneği ÖĞRENCİLER CANLANDIRDI

Unutulmaya yüz tutmuş geleneği  ÖĞRENCİLER CANLANDIRDI
  • 01.12.2016
  • 502 kez okundu

Unutulmaya yüz tutmuş geleneği

ÖĞRENCİLER CANLANDIRDI

Gölcük Değirmendere Turgut Özal İlkokulu 4 sınıf öğrencilerinin ders konusu olan Geçmişimi Tanıyorum konulu sergi açıldı. 4 Sınıf Öğretmeni Nurten Kösekul ve 37 öğrencinin 3 ay boyunca hazırladıkları 7 bölgenin yörelerini tanıttılar.

AÇILIŞA BÜYÜK KATILIM SAĞLANDI

Gölcük Turgut Özal İlkokulunda 4 sınıfların hazırladığı Geçmişimi Tanıyorum sergisine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp ve yönetimi, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saime Yelken ve yönetimi, Belediye Meclis Üyeleri, Gölcükspor Başkanı Ahmet Şahin, Okul Müdürü Nail İkiz ve öğrenci velileri katıldılar.

KENTİNİ BİLMEYEN, KENDİNİ BİLMEZ

Gölcük Turgut Özal İlkokulundaki sergi açılışında konuşma yapan Okul Müdürü Nail İkiz şunları dile getirdi İkiz “Malumunuz Gölcük bütün kültürlerin buluştuğu bir şehirdir, biz de bu şehrin kendine ait has özelliklerini kültürünü, değerlerini, okulumuzda sınıfımızda yaşatmak istedik ve öğrencilerimiz bu sergiyi hazırladılar, tabi ki bu sergide en büyük katkıları olan velilerimize, öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum, bir sözü hatırlatmak istiyorum, atalarımız ve geçmişlerimiz derki Kentini bilmeyen, kendini bilmez demiştir bizler de kentimizi ve kendimizi ve kültürümüzü çok iyi biliyoruz, ve bu vesileyle tekrar açılışımıza katılmanızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

KURDELEYİ BAŞKAN ELLİBEŞ KESTİ

Turgut Özal İlkokulu çok amaçlı salonda düzenlenen Geçmişimizi Tanıyorum adlı serginin açılış kurdelesini Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, tarafından hayırlı olsun dilekleriyle kestiler, daha sonra 37 öğrencinin 7 bölgenin yörelerini kıyafetleriyle hazırlanan sergi büyük beğeniyle gezildi.

1-sayfaya img_8791 img_8806 img_8824

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ