Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,82 / Satış: 4,84
€ EURO → Alış: 5,59 / Satış: 5,62

GÖLCÜK BELEDİYESİ’NİN “SARAYLI-ÖRCÜN TARİH KORİDORUNDA DOĞAL YAŞAM” PROJE EĞİTİMLERİ BAŞLADI

GÖLCÜK BELEDİYESİ’NİN “SARAYLI-ÖRCÜN TARİH KORİDORUNDA DOĞAL YAŞAM” PROJE EĞİTİMLERİ BAŞLADI
  • 04.04.2017
  • 2.467 kez okundu

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet ELLİBEŞ Başkanlığında yürütülen, Kocaeli Gölcük-Başiskele Termal Turizm Merkezi Birliğince hazırlanarak, Gölcük Belediyesi ve  Marka’ nın  (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) desteğiyle sürdürülen  , “Saraylı – Örcün Tarih Koridorunda Doğal Yaşam ” projesi faaliyetleri arasında yeralan Organik Tarım, Turizm ve Mutfak Eğitimleri 13/03/2017 tarihi itibarıyla başlatımiştı.

Gölcük Belediyemizce Butik Otel olarak işletilmesi öngörülen ‘Sultan Hatun Konağı’ nda 40 Saati Teorik 40 Saati Uygulamalı olmak üzere toplam 80 saat Eğitim verilmekte.

EĞİTİMLER KİMLER TARAFINDAN VERİLİYOR

Organik Tarım Eğitimi, İl Tarim Müdürlüğü Organik Şube Sorumlusu ve KEYAD (Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği) Başkanı Ziraat Mühendisi Mustafa TENGEREK ve KEYAD Üyesi Ziraat Yüksek Mühendisi Hüseyin YÜCE tarafından , Mutfak Eğitimleri KOÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd.Dç.Dr. Dilek Dülger ALTINER tarafından , Yaklaşık 55 kişinin katıldığı Turizm Eğitimi de, Turizm Birlik Müdürü Ayşe DIŞPINAR koordinatörlüğünde yürütülüyor.

DEVLET DESTEĞİ HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doçent Dr. Bilsen BİLGİLİ girişimcilik ile ilgili devlet destekleri hakkında bilgi vererek turizme yönelik iş modellerine özellikle kadın girişimciliğine değindi. Üretilecek ürünler ve Örcün-Saraylı destinasyonunun markalaşması ve pazarlama stratejileri ile Turizm Eğitimleri verdi.

Programa Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş,Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Gülle,Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ,Gölcük Emniyet Müdürü Mustafa Faruk Keskin ve Muhtarlar katıldı.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ