Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,65 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

Doğan, Tıp Öğrencileriyle İftar Yaptı

Doğan, Tıp Öğrencileriyle İftar Yaptı
  • 08.06.2017
  • 175 kez okundu

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileriyle birlikte iftar yaptı.

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Genel Sekreteri ve Tıp Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Dürdane Merve Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 200 kişilik öğrenci grubu ile birlikte iftarda bir araya gelen Başkan Doğan “öğrencilik ve doktorluk yaptığım yıllarda belediye başkanlığı yapmak hiç aklımda yoktu” dedi.

Sizlere Bakınca İçim Titredi

Tıp öğrencileriyle birlikte oruç açmanın kendisi için ayrı bir anlam taşıdığını belirten Doğan “şehrimizdeki öğrenim gören tüm öğrenciler, bizim için önemli. Ama sizlere bakınca içim titredi, tıp fakültesi yıllarım aklıma geldi. Bir senesi hazırlı olmak üzere 7 yıl tıp okudum. Bu yüzden sizlerle olmak bana ayrı bir keyif veriyor.

Bu Ülkenin Sizlere İhtiyacı Var

Çok değerli bir mesleğin erbabı olmak için çalışıyorsunuz. Her yerde valilik yapamazsınız, her yerde avukatlık yapamazsınız ama her yerde doktorluk yapabilirsiniz. İnsanlara hizmet etmek için bundan daha iyi bir meslek olamaz. Bu mesleğin, emeklerinizin karşılığı parayla, pulla, mevkiiyle olmaz. Çok kutsal bir mesleğin erbapları olacaksınız, bu ülkenin ve insanlığın sizlere ihtiyacı var.

Eksikler, Beni Siyaset Yapmaya Yönlendirdi

16 yıl hekimlik yapmış biri olarak, bir dönem şehrin bütün çocuklarını muayene ettim. Hastane yöneticiliği yaptığım zamanlarda mevcut eksiklikleri görmeye başladım. Vatandaşı nasıl memnun edebiliriz, hastaneyi nasıl daha iyi ortama getirebiliriz diye düşünmeye başladım. Bazı işlerin düzeltilebileceğini ve daha sağlıklı yapılabileceğini gören birisi olarak, bunun yolunun ancak siyaset ve siyasetle gelinen makamlar olduğunu gördüm.

Siyasetle İlişkim Yoktu

O dönemde hiç bir partiyle ilişkim yoktu. Sadece Recep Tayyip Erdoğan’ı belediye başkanı olarak tanıdım ve kendisine hayranlığım vardı. AK Parti kurulduğunda şehrimizdeki il başkanı beni siyasete davet etti. Memuriyetten istifa ettim ve il başkan yardımcısı olarak görev aldım. Siyasete girdik ve ilk yerel seçimlerde milletvekili aday adayı oldum ve daha sonra milletvekili oldum. TBMM’de sağlık komisyonu başkan vekili oldum ve bu komisyon sayesinde şehrimizde yapmak istediğimiz birçok şeyi gerçekleştirme imkânımız oldu.

Sağlıkta Gelinen Noktada Emeklerimiz Var

Şu anda sağlıkta her şey dört dörtlük olmayabilir ama bizim doktorluk yaptığımız zamanlarda çok perişandık. Bebek ölüm hızı binde 45’ti şimdi bin de 10’ların altına indik. Şu anda sağlıkta birçok Avrupa ülkesinden daha iyi durumdayız. Prefabrike hastanelerden bugün dünyadaki sağlık hizmetleriyle yarışır hale gelen hastanelere dönüştük. Günümüzde artık kanser hastanemizden, kadın doğum hastanemize, eğitim hastanelerimiz, yanık merkezimiz, açık kalp ameliyatı ve en üst düzeyde ameliyatlar yapan hastanelerimize sahibiz. Sağlık hizmetlerimizden faydalanmak için şehrimize gelen on binlerce hasta var. Bu hastanelerin yapılmasında, UMKE’lerin kurulmasında hep bizim emeklerimiz var. Belediye başkanlığı hiç aklımda yoktu, şuanda ikinci dönemim” şeklinde konuştu.

Çok Şanslıyız

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Genel Sekreteri ve Tıp Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Dürdane Merve Yılmaz da “bizlere vermiş olduğu önem ve ilgiden dolayı Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a çok teşekkür ediyoruz. Gençleri ve öğrencileri bu kadar önemseyen ve destekleyen bir belediye başkanını olduğu bir şehirde öğrencilik yaptığımız için çok şanslıyız” dedi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ