Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

Gölcük Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor

Gölcük Belediyesi Ramazan Etkinlikleri Devam Ediyor
  • 19.06.2017
  • 309 kez okundu

Ramazan ayı Etkinlikleri kapsamında İhsaniye ve Yazlık Mahallelerinde tertip edilen Hacivat Karagöz gösterileri, Tasavvuf Müziği Konseri ve Sema gösterileri, vatandaşlara unutulmaz bir akşam yaşattı. Program Sunucusu Abdullah Yıldırım Koordinatörlüğünde geçen program, Kuran Tilaveti dinletisi ile devam etti.

İhsaniye Ve Yazlık’ta Ramazan Etkinliğine Büyük İlgi

Gölcük Belediyesi Ramazan etkinlikleri kapsamında Yazlık ve İhsaniye de düzenlenen program vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Etkinlik Hacivat Karagöz gösterisi ile başladı. Kuran-ı Kerim Tilavetinden sonra, Tasavvuf Müziği konseriyle devam edip, Sema Gösterileriyle son buldu. Vatandaşlarımıza unutulmaz anlar yaşatan program da, Sema Gösterisi izleyenler tarafından büyük bir keyifle ve dikkatle izlendi. Kalabalık bir izleyici kitlesi tarafından beğeniyle takip edilen program gönülleri tasavvufla doldurdu. Özellikle Karagöz Hacivat gösterileri çocukların büyük beğenisini topladı.

Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma Dünya Birincisi Gölcük’te

Son olarak hafta sonu Anıtpark’ta gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri kapsamında Kuran-ı Kerim’i güzel okuma Dünya birincisi Hafız Ali Tel’in Kuran-ı Kerim Tilaveti vatandaşlarımıza eşi benzeri bulunmayacak anlar yaşattı. Vatandaşlar ise genç Hafız ile hatıra fotoğrafı çekilmeyi ihmal etmedi.

Anıtpark’ta gerçekleştirilen programa, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Daire Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program sonunda konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Mübarek Ramazan ayını coşkuyla kutluyoruz. Yüce rabbimize şükürler olsun ki bizleri, hepimizi bu mübarek aya kavuşturdu. Oruçlarımızı tutabiliyor, namazlarımızı kılabiliyor, Allah’ımıza karşı görevlerimizi yapabiliyoruz. Yüce rabbim bu günlerimizi bizlere aratmaz inşallah. Öncelikle bizleri Kırmayıp buralara kadar gelen Hafız Ali Tel Hocamıza gönülden teşekkür ediyorum. Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında bizlerle birlikte olup bizlere unutulmaz anlar yaşattı. Manevi değerlerimizin doruk noktasına ulaşmasını sağladı.  Allah ondan razı olsun.” dedi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ