Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

OTOPARK OLMAYA DEVAM

OTOPARK OLMAYA DEVAM
  • 15.06.2017
  • 1.231 kez okundu

Prestij yolun bitmesi ile yol kenarları

Gölcük’ün yeni Prestij Yolu olan 38. sokakta yol çalışmaları biter bitmez ücretsiz otopark vazifesi görmeye başladı. Zaten yol çalışması ile daralan yol bir de park edilen araçlar eklenince yoldan araçların geçmesi zorlaşmaya başladı.

Daralan yoldan geçişler zorlaştı

Gölcük Belediyesi’nin başlatmış olduğu ve ilçemizde bir çok cadde ve sokaklarında hayata geçen Prestij yol çalışmasına son olarak 38. sokak eklendi. Kısa bir zamanda biten yeni Prestij Yol çalışmalarınının ardından yol eskisi gibi duyarsız vatandaşların otoparkı olmaya devam ediyor. Eski hali ile bile büyük sıkıntı yaratan 38. sokakta yeni proje ile geniş kaldırım dar yol sistemine geçildi. Durum böyle olunca yol kenarlarına bırakılan arabalar nedeniyle yoldan geçecek olan sürücüleri zor duruma sokmaktan başka birşey yapmıyor.

Uyarılarda fayda etmiyor

Çevredeki esnaf ve vatandaşların uyarıları da bir çare olmuyor. Arabasını bırakacak sürücülere çevredeki vatandaşların, “ Arabanızı bu alana bırakamazsınız yol daralıyor geçişler zorlaşıyor” demelerine karşılık duyarsız sürücüler, “ Beş dakikalık bir işim var şimdi onun için otoparka para veremem” diyerek gidiyorlar. Tabi beş dakikadan daha uzun bir zaman kalan araçlar yoldan geçen sürücüleri sıkıntıya sokuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ