Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,46 / Satış: 4,48
€ EURO → Alış: 5,26 / Satış: 5,28

ÖZHAN İMRE YENİDEN BAŞKAN

ÖZHAN İMRE YENİDEN BAŞKAN
  • 19.06.2017
  • 480 kez okundu

SAVDES-SEN Kocaeli kongresini tamamladı

 

Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası Kocaeli Bölge Şube başkanlığı 2.Olağan Genel Kurul toplantısını delegeleriyle birlikte gerçekleştirdi.

Savdes-Sen Kocaeli 2. Olağan Genel Kurulu saygı Duruşu ve İstiklal Marş ile başladı. Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Divan Başkanı Süleyman Çolpan, Divan Üyeliklerine ise Şahin Yalı ve kâtip (yazman) üyeliğe ise Mustafa Ustaoğlu Genel kurul delegeleri tarafından oy çokluğuyla divana seçildiler. Divan başkanlığı seçimi sonrasında aday olmak isteyenler başvurularını Divan Başkanlığına ilettiler. Savdes-Sen Kocaeli Bölge Şube Başkanı Özhan İmre 30 kişilik aday listesini Divan Başkanlığına iletti. Divan Başkanlığının incelemeleri sonucu başka adayın çıkmadığını genel kurul delegelerine duyurdu.

Divan Başkanı Süleyman Çolpan konuşmacıları tek tek kürsüye davet etti. Savdes-sen Genel Başkan Tuncay Cengiz yaptığı konuşmada, Sendikacılığı, ideallere ulaşma noktasında amaç olarak değil, araç olarak gördüklerini ve 25 bin 150 üyeye yönelik olarak doğru, dürüst ve şeffaf hesap veriliğini her zaman gösterebilecek bir sendikal mücadele yapmaya devam edeceklerini söyledi.

“Devlet memurları için A Tipi Kariyer kadrolarının oluşturulmasında Savdes-Sen’in başarısıdır”

Sözlerine 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 15/g maddesindeki “Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) çalışan devlet memurları ve kamu görevlileri üye olamazlar ve sendika kuramazlar” hükmünden dolayı sendikal anlamda örgütlenmekten mahrum bırakılmamız nedeniyle, maruz kaldığımız haksızlıkları, oluşan mağduriyetimizi ve sorunlarımızı çözüm makamlarına yeterince aktaramadık. Dolayısıyla sistemde sürekli yok sayıldık, görmezden gelindik. Bunun sonucu olarak ta, mali ve sosyal haklarımız hep geri bırakıldı” şeklinde devam eden Cengiz, 22 seneden beri kendileriyle ilgilenmeyen diğer sendikaların bazı hakları elde etme hususunda çoğunluğu sağlamak adına üye kapma yarışına girdiklerini hatırlattı. Cengiz ayrıca, Fiili Hizmet Zammı (Yıpranma) Mali anlamda iyileştirme, Zor alım silah ve 4688 sayılı Kanuna Özel Hizmet Kolu eklenmesiyle ilgili çalışmalarda önemli aşamaya geldiklerini bunu da başaracaklarını söyledi. Cengiz, askeri kurumlarda çeşitli iş kollarında çalışan sendika üyelerinin karşılaştıkları zorluklarla ilgili sorularını da açıklıkla cevaplandırdı. Milli Savunma Bakanlığı ile Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dahil) çalışan devlet memurları için A Tipi Kariyer kadrolarının oluşturulmasında Savdes-Sen’in başarısıdır.

İmre, “Arkadaşlarımla birlikte mali, sosyal ve özlük hakları konusunda her zaman üyelerimizin yanındayız”

Savdes-Sen Kocaeli Bölge Şube başkan Adayı Özhan İmre yaptığı konuşmada “ Genel merkezimiz tarafında Ekim 2015 tarihinde atandığım ve 16 Eylül 2016 tarihinde seçildiğim Şube Başkanı olarak Kocaeli Şubemizde yönetim kurulu, denetim kurulu, disiplin kurulu ve temsilcilerimiz ile birlikte büyük başarılara imza attık. Şube olarak her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. Üyelerimiz için elimizden gelenin en iyisini gece gündüz demeden yapmaya çalışıyoruz. Arkadaşlarımla birlikte mali, sosyal ve özlük hakları konusunda her zaman üyelerimizin yanındayız. Hukuksal olarak avukatlarımızla her zaman yanlarındayız. Genel Başkan ve Yönetim Kuruluna, Ankara 1 Nolu Şube, İzmir Ege Şube Başkanlığı, İstanbul Şube Başkanlığı ve Balıkesir Bölge Şube Başkanlarına yönetim kurullarına çok teşekkür ederim bizleri genel kurulumuzda yalnız bırakmadılar.” dedi.

Divan Başkanlığı yapılan konuşmalar sonrasında faaliyet raporları, denetim raporlarını ve bilançoları okutmasının ardından tek tek oylatarak delegeler tarafından bütün raporlar oy birliğiyle birlikte ibra edildi. Daha sonra oylama başlatıldı. YSK gözetiminde oylama saat 17.00 da bitirildi. Oylar sayıldıktan sonra Özhan İmre delegelerin oy birliğiyle birlikte ekibiyle birlikte tekrar Şube Başkanlığına seçildi.

 “Bugün Savdes-Sen’in büyük bir aile olduğunu herkese göstermenin mutluluğunu yaşıyorum”

Seçim sonucunda Şube Başkanı Özhan İmre yaptığı teşekkür konuşmasında “ Genel kurula katılan bütün delegelerime destekleri için çok teşekkür ederek yönetimim ile birlikte hak ve emek sendikası olmaya devam edeceğiz. Bugün Savdes-Sen’in büyük bir aile olduğunu herkese göstermenin mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Seçilen Yönetim Kurulu Listesi

Yönetim Asil Liste:

Şube Başkanı Özhan İMRE, Şube Başkan Vekili Nail DERE, Şube Başkan Yardımcısı Mali İşler Çiğdem ERSOY, Şube Başkan Yardımcısı Basın ve İletişim Mehmet GÜLER, Şube Başkan Yardımcısı Eğitim ve Sosyal İşler Rahmi YILDIRIM, Şube Başkan Yardımcısı Teşkilatlanma Erdoğan GÜMÜŞ, Şube Başkan Yardımcısı Mevzuat ve Toplu Sözleşme İbrahim IŞIK

Yönetim Yedek Liste:

Mehmet Emin ÇİÇEK, Şerife KILIÇ, Arslan ALTUN, Murat Süleyman ŞAHİN, Hakan ÇITAK, Selçuk DAĞDİBİ, Nazım DEMİRCİ

Denetim Asil Liste:

Hasan Basri KÜÇÜK, Secattin YÜCEL, Hakan ÇITAK, Şerife KILIÇ, Kortaç ULUBİR

Denetim Yedek Liste:

Dilek ÖZMEN, Engin HALICI, Halil EROĞLU, Halil ŞAHİN, Adil KAVAL

Disiplin Asil Liste:

İlyas DOBRA , Selami YAZICI, Fahrettin YAZICIOĞLU

Disiplin Yedek Liste:

Ersoy NARİN, Yasin KARA, İrfan ALAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ