Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,84 / Satış: 4,86
€ EURO → Alış: 5,63 / Satış: 5,65

GÖLCÜK BELEDİYESİ GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİNDE 59 ÇOCUK SÜNNET OLACAK

GÖLCÜK BELEDİYESİ GELENEKSEL SÜNNET ŞÖLENİNDE 59 ÇOCUK SÜNNET OLACAK
  • 10.08.2017
  • 154 kez okundu

Gölcük Belediyesinin geleneksel olarak her yıl düzenlediği, Gölcük Belediyesi Geleneksel Sünnet Şöleni Çarşamba günü Gölcük Belediyesi Meclis Salonunda Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in sünnet kıyafeti dağıtımı ile başladı.

Sünnet Şöleni kıyafet dağıtım töreninde konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş konuşmasında “ Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz. Gençlerimiz, yarının büyükleri, ülkenin geleceği, teminatı yavrularımızın sünnet olmaları mutlaka inanışımıza göre, kutsal kitabımızın emrine göre, sünneti yerine getireceğiz hep beraber. Yarının doktoru, yöneticisi, bakanı olacaklar; ama her şeyden önce adam ve insan olacaklar. Vatanlarını, bayrağını, dinine, kutsal kitabına, milli ve manevi değerlerine gönülden bağlı birey olarak, bir evlat olarak yetişecekler inşallah.

Birlik ve Beraberlik Ruhu İçerisinde Organizasyonumuzu Gerçekleştireceğiz

İşte biz belediye olarak sizlerle beraber geleneksel hale getirdiğimiz sünnet etkinliğimiz gerçekleştireceğiz. Bu aslında bir mesajdır. Neyin mesajı? Birlik ve beraberliğin mesajı. Her biriniz nasılsa bir şekilde çocukları sünnet ettirirsiniz işin aslına bakarsanız, bu mümkün; ama böyle olması toplum birlikteliğinin sergilenmesi anlamında daha özel benim açımdan. Hep beraber, yardımlaşma içerisinde, dayanışma içerisinde, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde bu kutsal kitabımızın emrettiği sünnet organizasyonunu icra edeceğiz. Ben bu vesileyle her birinize teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun. Doktorlarımızın her biri sağlıklı bir şekilde bu operasyonumuzu yapacak, ondan sonra geleceğe büyük adam olma yolunda yürüdükleri bu yolda emin adımlarla yürüyecekler. İnşallah çocuklarımızın mutluluğunu hep beraber yaşayacağız ”dedi. 11 Ağustos Cuma günü saat 14.00 ‘da Belediye önünde toplanacak çocuklar ve aileler Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile toplu fotoğraf çektirecekler. Buradan çocuklar Anıtpark’a getirilerek Mehteran takımının vereceği konser ile coşku dolu anlar yaşayacaklar. Gerçekleştirilen şölenlerden sonra saat 15.00’da Kongre sarayında sünnet merasimi şerefine Mevlid-i Şerif okunacak. Sünnet çocuklarına, ailelerine ve vatandaşlara yemek ikramı ve çocuklara da hediye verilecek. 12 Ağustos Cumartesi günü ise Gölcük Aile Konak Hastanesi tarafından çocukların sünnetleri yapılarak program son bulacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ