Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 5,99 / Satış: 6,01
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

ORAN KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

ORAN KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL
  • 21.08.2017
  • 958 kez okundu

Memur Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık,

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memur maaş zammı ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Sarıeroğlu, yaptığı açıklamada, “Kamu işveren heyeti olarak 2018 yılı ilk 6 ay için yüzde 3,5, ikinci 6 ay için yüzde 3,5. 2019 yılı ilk 6 ay için yüzde 4 ikinci 6 ay için yüzde 5 olarak revize ettik” dedi. Bu açıklamanın ardından görüşünü aldığımız Memur Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, “Açıklanan oranı kabul etmiyoruz” dedi.

Yaşlık, “Afaki bir zam oranı istemedik”

Memur Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi: “Şu anda 81 İl Başkanlığımız ile şu anda açıklanan orana tepkimizi göstermekteyiz. Sayın Bakanın açıkladığı zam oran teklifini kabul etmiyoruz. Verilen rakamlar günümüze uygun değil. Bizler ikinci şartı da kabul etmiyoruz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğini bekliyoruz. Biz afaki bir rakam zam oranı istemedik. Uygun teklifimizi yaptık. Bugün gece 24.00’e kadar bekleyeceğiz. Kararımızı gerekli istişarelerin ardından açıklayacağız. Bu süreç gerçekten bizim için yorucu oldu. Kamuda 3.2 milyon çalışan ve 1.9 milyon emekli bu süreci çok yakından izliyor. Kamu sorun çözmek yerine sorun üretiyor. Bize önerilen teklif, elimize kalemi veriyor ama içine mürekkebi koymuyor. Bizim amacımız üzüm yemek, biz bu ülkenin sevdalısıyız” dedi.

Kılıç, “Emeklilere her bayram öncesi 1 ikramiye maaş verilmeli”

Her bayram öncesi ikramiye isteklerini dile getiren emekliler bu yılda isteklerini yineledi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Gölcük Şubesi Başkanı Ali Osman Kılıç, ile bu konu hakkında yaptığımız röportajda şu sözleri söyledi: “Biz emeklilerin her bayram öncesinde ikramiye isteği var. Fakat bu isteğimiz her zaman göz ardı ediliyor. Bizler de memurlara verilen gösterge sistemiyle maaşlarımızın hesaplanmasını istiyoruz. Eğer gösterge sistemiyle maaşlarımız hesaplansa her emeklinin maaşı 200 TL fazla olacaktı. Öncelikle Kurban Bayramının ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Biz emeklilere her bayram öncesi 1 ikramiye maaş verilmesi torunlarımızın yüzünü güldürmemiz demek olacaktır. Ne yazık ki birçok emeklimiz geçinebilmek için çalışmak durumunda kalıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte bu sıkıntı atılacak doğru adımlarla ortadan kaldırılır” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ