Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,65 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

DOWN MELEKLER ZUMBA İLE COŞTURACAK

DOWN MELEKLER ZUMBA İLE COŞTURACAK
  • 22.09.2017
  • 672 kez okundu

Gölcük Down Sendromlular Derneği ile Gölcük B-Fit ortak projede buluştu

+ 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Gölcük’te gerçekleştirdiği ilkleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Gölcük B-fit ile ortak projede bir araya gelen Çağla Abanoz ve Belgin Abanoz böyle bir projede bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Zumba dersi almaya başladılar

Dernek Başkanı Belgin Abanoz ve yönetimi tarafından geçtiğimiz aylarda kurulan ve Gölcük’te oldukça ses getiren + 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği kısa sürede gerçekleştirdiği başarıları ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Geçtiğimiz günlerde 21. Yüzyıl Kadınlar Tiyatrosu Başkanı Hande Özbay ve yönetmen Yücel Yeşilyurt ile yaptığı anlaşma ile kurmayı planladıkları  tiyatro kulübü ile Down Sendromlu öğrencileri tiyatroya yönlendirmeyi hedeflediğini dile getiren  Belgin Abanoz şimdide Gölcük B- fit ortaklarından  ve aynı zamanda  + 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği yönetiminde olan Çağla Abanoz ile öğrencilerin sosyalleşmesi adına zumba dersleri aldırmaya başladılar.

“Öğrencilerimiz için projelerimiz devam edecek”

+ 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği Başkanı Belgin Abanoz,” Derneğimizi kurarken tek bir amacımız vardı. Oda öğrencilerimiz topluma en iyi şekilde kazandırmaktı. Öğrencilerimiz cafede çalışarak zaten çok güzel bir yol katettiler. Şimdi onları farklı alanlarda sosyalleştirme zamanı geldi. Geçtiğimiz gün yaptığımız ortak bir çalışma ile tiyatro kulübümüzü kurduk ve öğrencilerimiz tiyatro eğitimi almaya başlayacaklar. Şimdi de yönetimimizde de aktif olarak görev alan B- fit ortaklarından Çağla Abanoz ile yepyeni bir projeye imza attık ve öğrencilerimize zumba dersi verdirmeye başladık. Kızlarımız bu konuda çok yetenekli olduklarını farkettik. Çalışmalarımız sonrasında bir dans grubu kurarak etkinliklerde gösteri yapmayı planlıyoruz. Çağla Abanoz’da bu konuda çok heyecanlı Gölcük B- fit ile öğrencilerin sosyalleşmesi adına böyle bir etkinliğin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve daima destek olacağının sözünü verdi. Biz her zaman dediğimiz gibi + 1 Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği sadece Gölcük Down Cafe’den ibaret kalmayacak. Cafe sadece derneğin bir projesiydi ve oldukçada başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Artık öğrencilerimizi farklı aktivitelere yönlendirme zamanımız gelmişti. Kurduğumuz tiyatro kulübü ve dans kulübü ile öğrencilerimizi yeni aktiviteler ile hayata kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ