Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,65 / Satış: 4,66
€ EURO → Alış: 5,46 / Satış: 5,48

GÖLCÜK GURURLANDI

GÖLCÜK GURURLANDI
  • 25.09.2017
  • 440 kez okundu

EML’nin Erasmus projesi kabul edildi

Gölcük Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 2017 Teklif çağrısı döneminde Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında hazırlayıp başvurusunu yaptığı 2017-1-TR01-KA102-040750 numaralı ve “Mobil Uygulamaların Otomasyon Sistemlerine Entegrasyonu / Integration of mobile applications into automation systems (IMAAS)” isimli projesi kabul edildi ve hibe almaya hak kazandı.

Türkiye’yi temsil edecekler

Her yıl yapılan Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti’ne bu sene Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 24 öğrenci katılıyor. Seçilecek olan 24 öğrenci 2018 Nisan ayında Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında hazırlayacak olan projeleri Dünya çapında Avrupa Birliği’ inde Türkiye’yi temsil edecekler.

“Proje kapsamında; 12 öğrencimiz İngiltere’de ve 12 öğrencimiz ise İspanya’da eğitim alacaklardır”

Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nevzat Zorlu Erasmus + Programı hakkında basın açıklamasında bulundu. Yaptığı açıklamada Müdür Nevzat Zorlu, ” Yeni mezun olmuş veya olacak başarılı gençlerimize, hem dünya çapında hem de Türkiye’de bilişim sektöründe yaygın olarak kullanılmaya başlanan mobil programlama ve otomasyon sistemlerine entegrasyonu konusunda Avrupa’nın geldiği noktayı göstermek, iş dünyasının gereksinimlerini de göz önüne alarak konuyla ilgili eğitim almalarını sağlamak,  Avrupa’daki uygulamalarını yerinde görerek uygulamalı eğitimler ile de deneyim kazandırmayı amaçlamaktadır. Proje kapsamında; 12 öğrencimiz İngiltere’de ve 12 öğrencimiz ise İspanya’da eğitim alacaklardır.

Mobil yazılım ihtiyacı ve eleman açığı her geçen gün daha da büyümektedir

Gelişen teknoloji ile birlikte sistemlerin yer ve zamandan bağımsız kontrol gereksinimi hızla artmakta, bu durum her geçen gün daha fazla mobil yazılım geliştirilmesi ihtiyacını doğurmakta ve sektördeki eleman açığı giderek büyümektedir. Bu açığı kapayabilmek için; bu alanda çalışmak isteyen yeni mezun gençlerimizin mesleki becerilerinin güçlendirilmesi, alanında hakim bilgiye sahip ve tercih edilen ara elemanlar olarak yetiştirilmesi, uluslararası çalışma deneyimleri kazandırılması ve iş piyasası için yüksek bilgi ve beceriye sahip olmaları ve mobilite günceliğini yakalamaları hedeflenmektedir” dedi.

Hazırladığımız projemizle;

  • Uluslararası bilişim sertifikasyonunu yaygınlaştırarak ,ülkemizin ve işletmelerin, mobil programlama yönünde ihtiyaç duyduğu vasıflı iş gücü yetiştirilmesine ve bu suretle bölgenin istihdam imkanlarını arttırıcı eğitim çalışmalarına katkıda bulunmak.
  • Mesleki bilgi ve dil anlamında, ülkemizde dünya standartlarında elemanlar yetiştirilmesine katkıda bulunmak,
  • Ülkemizin BT harcamalarının yerel kaynaklarla karşılanmasına katkıda bulunmak,
  • Ulusal programlama alt yapımızın geliştirilmesine katkıda bulunmak,
  • Bilişim sektöre uygun olarak piyasa gereklerinin eğitim uygulamalarına aktarılmasını amaçlamaktayız.Nevzat Zorlu sözlerinin devamında, “Projemiz, ülkemizin ve işletmelerin, mobil programlama yönünde ihtiyaç duyduğu vasıflı iş gücü yetiştirilmesine ve bu suretle bölgenin istihdam imkânlarını arttırıcı eğitim çalışmalarına katkıda bulunacaktır. Bu proje ile edinilecek deneyim; kurumlarda, eğitimde kalite anlayışının tüm Avrupa boyutunda yerleşmesine de katkıda bulunmak için kullanılacaktır. Bu staj çalışmaları gençleri yeni fikirler üretmeye ve fikirlerini hayata geçirmeye teşvik ederek; sorumluluk, girişimcilik ve üreticilik yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır. Proje gençlerimizin diğer kurumlarla ortaklık ve iletişim ağları oluşturmasını, araştırmalar yapmalarını, projeler geliştirmelerini ve bunun sonucunda da yeni girişimler oluşturmalarını, bu çerçevede dinamik bir girişimcilik ortamı oluşturmayı teşvik etmektedir.Son yıllarda öne çıkan eğitim sertifikasyonu; eleman tercihinde, iş alımlarında ve kariyer ilerlemelerinde firmaların önem verdiği bir araçtır. Kurumumuzun CISCO Academy olması, dolayısıyla öğrencilerimizin iletişim teknolojilerindeki alt yapısını ve bu alandaki tercih edilebilirliğini arttıracak ön sertifikasyonu sağlamaktadır. Projeye katılacak öğrencilerimize “Android Programlama ile Mobil Yazılım Geliştirme” eğitimi programları uygulanacak ve bu eğitimler içinde ulusal geçerliliğe sahip sertifikalar verilecektir. Bu durum öğrencilerimizi, Avrupa eğitim programına uyumda avantajlı duruma getirecektir” dedi.
  • Android Programlama ile Mobil Yazılım Geliştirme” eğitimi
  • İleri seviye bilişim teknolojilerinin ülkemizi daha zengin ve çağdaş bir ülke yapacağı bilinci ile proje hazırlanmıştır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ