Türkiye'nin en büyük yerel ilçe gazetesi-
$ DOLAR → Alış: 4,70 / Satış: 4,72
€ EURO → Alış: 5,48 / Satış: 5,50

ABD DOSTLUĞA SIĞMIYOR

ABD DOSTLUĞA SIĞMIYOR
  • 12.10.2017
  • 312 kez okundu

Başkan İşeri haftalık toplantısında gündemi değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri ve Yönetimi geçtiğimiz akşam haftalık toplantılarını gerçekleştirdi. Toplantıda partiye yeni üye olan isimlere rozetleri takılırken, Başkan İşeri, gündemi değerlendirdi. İşeri, Amerika’nın ülkemize uyguladığı vize kısıtlamasını eleştirdi ve ‘Bu karar kabul edilemez’ dedi.

“İdris Alp ve Yönetimine başarılar diliyorum”

CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, ”Öncelikle bugün Ak Parti’ye gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizden bahsetmek istiyorum. Geçtiğimiz ay Gölcük AK Parti Teşkilatının gerçekleştirdiği kongreleri sonucunda yeniden başkan seçilen  Sayın İdris Alp ve yönetimine hayırlı olsun temennimizi iletmek için bugün kendilerini ziyaret ettik. Sayın İdris Alp Beyefendiye ve Yönetimine görevlerinde başarılar diliyoruz.

“Bizlerin dostluğu bakidir”

Bizler ezeli parti olsak ta,  dostluğumuz bakidir. Siyaset iklimini yumuşatma hepimizin görevidir. Umarım dostluğumuz devam edecektir.

Muhtarlar Günü programlarına katılım sağlayacağız”

Bu akşam delege seçimlerimizi değerlendireceğiz. Geçtiğimiz hafta partimize yeni katılan isimlere rozet törenimiz olmuştu. Bugünde aramıza yeni katılan iki değerli arkadaşlarımızın tanıtımını yapıp, kendilerine rozetlerini takacağız. Şimdi önümüzde 19 Ekim’de kutlanacak olan Muhtarlar Günü var. Bizler mutlaka düzenlenecek programlara katılım sağlayacağız.

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en güzel şekilde kutlayacağız”

Ayrıca bizim için ev tüm Türk Milleti için çok önemli olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en iyi şekilde kutlayacağız. Cumhuriyet Bayramımızda görkemli bir yürüyüş yapmayı planlıyoruz.  Ya Gölcük’te ya da Değirmendere’de yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz.

“Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımız”

Ayrıca bugün Dünya Kız Çocukları Günü. Peygamber Efendimizin kız çocukları hakkında önemli hadisleri var. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Çocuklarımız bizim en kıymetli değerlerimiz. Bugün ülkemizde ve çevremizde kız çocuklarına yönelik insanlığa yakışmayacak davranışlar var. Kız çocukları okutulmak istenmiyor, çocuk yaşta evlendiriliyor. Bu durumlar gerçekten çok acı.

“Kız Çocuklarımız en iyi şekilde eğitilmelidir”

Bazı insanlarda kadının sadece doğurgan özelliğinden evlere kapatılmak istenmesi düşüncesi mevcut. Ne yazık ki iktidarında bu konularda bazı hataları oldu. Şimdi bu hatalardan dönülmesi şart. Kesinlikle kız çocuklarının daha donanımlı yetiştirilmesi şart. Kız çocuklarımızın  eğitimleri en iyi şekilde verilmeli. Kendi ayakları üzerinde durmaları sağlanmalı. Çünkü bu dünyayı güzelleştiren çocuklarımızdır. Bu münasebetle bütün çocuklarımızın Dünya Kız Günlerini kutluyorum.

“Müftü bey görevinden alınmalı”

“Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak Müftü Bey’in talihsiz açıklamalarını kınadık. Değerli Milletvekilimiz Fatma Kaplan Hürriyet hanımefendi de durumu mecliste herkese duyurdu. Bizler CHP olarak Müftü Bey’in bu açıklamalarından sonra kesinlikle görevinden alınması gerektiğini düşünüyoruz.” “Müftülere nikah verilme yetkisi derhal geri çekilmeli” “Ayrıca son günlerde gündeme oturan ve çağ dışı bir karar olan Müftülere nikah verilme yetkisi kabul edilemez bir yasa tasarısıdır. Bu yasa tasarısı çocuk yaşta evliliklerinin de önünü açacak, birçok çocuğun geleceği ile oynanacaktır. Şunu herkese sormak isterim, herkes vicdanıyla düşünsün; Hangi baba kızının birisinin ikinci eşi olmasını ister? Buna vicdanı razı olur mu? Bu yüzden en kısa sürede bu yasa tasarısı geri çekilmeli.”

“Ülkemizi bu sürece getiren Suriye Politikası olmuştur”

“Dış ilişkilerde geldiğimiz nokta gerçekten çok üzücü. FETÖ’nün arkasında Amerika’nın olduğunu bilmeyen yok. Fakat Amerika 2003 Mart ayının hıncını hala bizden almaktadır. Dış siyaset belli bir bilinç gerektirir. Amerika ile dış siyasetimizde sıkıntı olduğu aşikar.”

“Ama şunu iyi belirtmek gerekir. Bizi bu sürece getiren ana etkenlerden birisi de Suriye politikası olmuştur. Yani Suriye politikası dış yalnızlığımızın nedeni olmuştur.”

“Bu ambargoyu kabul etmiyoruz”

“Kesinlikle Amerika’nın ülkemize karşı vize kısıtlamasına gitmesi doğru bir uygulama değildir. Bu CHP olarak asla bunu kabul etmiyoruz. Amerika’nın Türkiye’ye vize ambargosu kabul edilemezdir. Ne yazık ki bu süreçte bizimde bazı siyasi hatalarımız olmuştur. Bizim bütün bunlardan ders çıkartmamız gerekmektedir. Ülkemizin bu siyasi çıkmazdan bir an önce kurtulması için birlik ve beraberliğimizi sağlamak, sağduyumuzu koruyarak, akıllı adımlar atmamız şart. CHP her zaman Türkiye’nin yanındadır ve bu durumdan ülkemizin kurtulacağını düşünmektedir.” Sezgin partiye Türk Bayrağı hediye etti

Dumlupınar Mahallesi üyesi Yüksel Sezgin Türk Bayrağı hediyesinde bulundu. Sezgin başkan İşeri ve yönetimine başarılar diledi. Konuşmaların ardından Parti’ye yeni katılan isimlere rozetleri takıldı.

Aydın, “Kendimi bildim bileli hep CHP’liyim”

Ali Rıza Aydın , “İlkokul öğretmenliği ve en önemlisi görevim olan Okul Müdürlüğünden sonra emekliye ayrıldım. Kendimi bildim bileli hep CHP’liyim. CHP’de şu anda istediğim ortam var. Adalet yürüyüşü beni çok etkiledi. CHP’nin diğer partilere örnek olması beni üyeliğim sürecine getirdi. Üyeliğim partime hayırlı ve uğurlu olsun. İnşallah hedefimiz partimizi  iktidara taşımak.”

Balcı, “Partimde görev verilirse seve seve destek veririm”

Satılmış Balcı, “Yaklaşık 28 yıl eğitim hayatım oldu. Partide dolaylı olarak ilişkilerimiz oluyordu ama görevimiz icabı üye olamıyordum. Emekli olduğum gün üye olmak için partime koştum. Eğer görev verilirse seve seve görev alır, partime destek veririm.”

İsim: Arif ÖZTOK

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ